Mitä maitojauhetta olette ottaneet mukaan 1,5 vuotiaalle taaperolle?
Taaperon maitojauhe?
7
280
Vastaukset
- 4949494
Muutama purkki tuttelia suomesta, loput löytääkin paikallisesta kaupasta. mm nestlen tuotteet.
- kohta matkaan
Kiitos vastauksesta :)))
Juu, Thaimaasta löytyy mistä tahansa hyvät valikoimat erilaisia äidinmaitokorvikeita jauheena. Nestleen Nan-merkki on monen Thaimaassa asuvan ulkomaalaisen suosikki. Sen sijaan purkkisapuskaa on saatavilla huonommin, yleensä kaupoissa vain paria merkkiä, vaan eipä noita purkkiruokia siellä oikein tartte: riisiä on helppo syödä, samoin pehmeäksi valmistettua kanaa ja monenlaisia tuoreita hedelmiä. Täällä lisää infoa pikkulasten kanssa matkustamisesta:
http://www.minnethaimaassa.com/faq-usein-kysyttya/faq-voiko-thaimaahan-matkustaa-vauvan-kanssa/- kohta matkaan
Kiitos asiallisesta vastauksesta!
- 49340330
Ja hyvää lomaa :) KhaoLak on Thaimaan parasta seutua! Itsekkin lähden helmikuussa ;)
- M.L Porvoosta
jättäkää tulematta kokonaan thaimaaseen taaperonne kanssa, odottakaa edes muutama vuosi, taaperonne vuoksi, itsenne vuoksi, ja huom. kanssamatkustajianne vuoksi.itse tulin juuri vaimoni kanssa khao lakista, hotellista missä alle 12 v. ei ollut asiaa. ( huom. EN VIHAA LAPSIA)
- kohta matkaan
Eipäs jätetty tulematta, ja oltiin juuri taaperon ja itsemme vuoksi!!!!!!
Taaperomme nautti matkasta aivan suunnattomasti, niinkuin me vanhemmatkin.
Mitä ihmettä Porvoon pönttö valittaa, hotellikin valittu kohderyhmän mukaan....
On taas tätä turhaa lässytystä.
Oikein huomion kera EN VIHAA LAPSIA - no huh-huh...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 447306
- 324048
- 573575
- 503110
- 172796
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons492269- 512265
- 372258
- 432238
- 162226