joo eli mikä ois paras tapa saada kokaiinia? :D gramman hallussapito on dekriminalisoitu. luulis et tyhmimmät gringot joutuu ryöstetyiks/panttivangiks jos kyselee kadulla mut miten pääsis ns. piireihin :D??
kokkelin säätäminen turvallisesti?
joni montana
3471
0Äänestä
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tunnen kolumbian erittäin hyvin. Älä vaan ala leikkimään siellä noitten kans. Siellä voi vaikka poliisi myydä sulle sitä ja sit laittaa sut telkien taakse. Siellä säädetyt lait on sellasia jota polisitkaan ei aina noudata. Kolumbia on nigerian kans maailman korruptoitunein maa maailmassa ja sulla voi lähteä henki pienestäki mokasta. Kolumbiassa pystyy matkusteleen turvallisesti, jos ei lähde sooloilemaan, tollasten asioiden kanssa varsinkaan.
en ala pätemään mitään, mutta varotan vain..
Ei ole korruptunoitunein maa maailmassa. Voi olla keskivaiheilla niiden maiden joukossa, ehkä jopa yläpuolella. Jopa itäisemmässä euroopassa on tavallisen ihmisen kannalta korruptoituneempia maita. Kolumbiassa pääasiassa tavallisen kaduntallaajan kannalta maan lait pätevät. Suhmurointia lain suhteen siellä on isokenkäisten joukossa.
Mutta ei kannata leikkiä huumeiden kanssa Kolumbiassa (eikä missään), helposti pääsee piireihin, joista ei pääse irti koskaan.
asun bogotassa ja turvallisin tapa on hankkia naisten kautta. ei siis kadulta ostamalla. tuttu muijakaveri joka ei suutu aiheesta, voi jopa hommata sitä. maksulliset naiset todennäköisesti kaikki tietää mistä saa. koska aihe on todella arka, kannattaa miettiä tarkasti keneltä kysyy. esimerkiksi taxissa en alkaisi kuskilta kysymään ainakaan yksin ollessa, ellei ole jotenkin tutumpi ihminen.