joo eli mikä ois paras tapa saada kokaiinia? :D gramman hallussapito on dekriminalisoitu. luulis et tyhmimmät gringot joutuu ryöstetyiks/panttivangiks jos kyselee kadulla mut miten pääsis ns. piireihin :D??
kokkelin säätäminen turvallisesti?
3
418
Vastaukset
- Colombiano
Tunnen kolumbian erittäin hyvin. Älä vaan ala leikkimään siellä noitten kans. Siellä voi vaikka poliisi myydä sulle sitä ja sit laittaa sut telkien taakse. Siellä säädetyt lait on sellasia jota polisitkaan ei aina noudata. Kolumbia on nigerian kans maailman korruptoitunein maa maailmassa ja sulla voi lähteä henki pienestäki mokasta. Kolumbiassa pystyy matkusteleen turvallisesti, jos ei lähde sooloilemaan, tollasten asioiden kanssa varsinkaan.
en ala pätemään mitään, mutta varotan vain..- Anonyymi
Ei ole korruptunoitunein maa maailmassa. Voi olla keskivaiheilla niiden maiden joukossa, ehkä jopa yläpuolella. Jopa itäisemmässä euroopassa on tavallisen ihmisen kannalta korruptoituneempia maita. Kolumbiassa pääasiassa tavallisen kaduntallaajan kannalta maan lait pätevät. Suhmurointia lain suhteen siellä on isokenkäisten joukossa.
Mutta ei kannata leikkiä huumeiden kanssa Kolumbiassa (eikä missään), helposti pääsee piireihin, joista ei pääse irti koskaan.
- Anonyymi
asun bogotassa ja turvallisin tapa on hankkia naisten kautta. ei siis kadulta ostamalla. tuttu muijakaveri joka ei suutu aiheesta, voi jopa hommata sitä. maksulliset naiset todennäköisesti kaikki tietää mistä saa. koska aihe on todella arka, kannattaa miettiä tarkasti keneltä kysyy. esimerkiksi taxissa en alkaisi kuskilta kysymään ainakaan yksin ollessa, ellei ole jotenkin tutumpi ihminen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit996592KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3666166Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603043Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112514Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082165- 1251804
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191663Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811340Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341315- 731237