Miten saan muutettua kojelautaan penkkien välissä olevat penkinlämmittimien katkaisijat, niitä on paskamainen haparoida 4 kertaa päivässä, vähintään. Hanska käsillä ei niitä tunne, eikä juuri paljaallakaan kädellä. Auto on 2012. Jaa, nyt tulikin mieleen että liimaisi päälle jotku korokepalat, ehkä sitten löytyisi paremmin.
Katkaisijat.
5
191
Vastaukset
- huono mikä huono
No on tosissaan ihme paikassa noi penkinlämmittimien kytkimet ja sellaiset pienet vielä, siis munkin Toyota Yaris Verso S mallissa.
Saabissa olen vielä tottunut kolmiportaiseen lämmitystehoon, niin nämä toyotan on/off penkinlämmittimet on kyllä todella syvältä...
Ja nyt pakkastalvessa huomaa kuinka kylmä auto toyota on??? Lämmityslaitteen teho ei riitä millään. Ensi talveksi tämä vaihtuu kyllä johonkin muuhun merkkiin, tässä on niin paljon suunnitteluvirheitä ettei voi antaa millään anteeksi.- kuuma on.
Sun autossa on joku vika lämppärissä, jos pakkasta on -20, ja olen ajanut 5 minuuttia, mun tarvii alkaa vähentää tehoja pienemmälle, ettei tule hiki. Ahaa, sulla onkin Verso, mun on tavallinen Varis, onko siinä Versos sitten huonompi lämppäri?
- 13+17
Termostaatti falskaa ja ajattelit vaihtaa siksi koko autoa?
Kuulostaa erittäin järkevältä ratkaisulta. Uusi termostaatti kun maksaa kuitenkin useamman euron.
- Yaris 2012 sol
Napit on kyllä väärässä paikassa , mut hiki tulee -10 asteen pakkasessa , jos lämmönsäädin täysillä. Jo puhaltimen kakkos asennossa.
- Kiala Rummuttaja
Pyllystä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24945399Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3311272Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy21110902Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369731Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858538Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2306539Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03230Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302269- 391747
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261540