Sensuuri vie jutut kansanedustaja Hongistosta sanoi hyvää tai pahaa...kuka muu edustaja on yhtä "sensuroitu".....
Lehdet kertoo kyllä sen mitä täältä ei voi lukea....
Luminen talvi
2
163
Vastaukset
- suuri valkoinen
Erittäin paljon poistuu Etelä-Pohjanmaan ja Politiikka/perussuomalaiset sivuilta asiallisia juttuja.
Sensorit suomi24:sa luulevat että totuus katoaa maailmasta keskustelua rajoittamalla.
Ette silti ole saaneet lehdistöä ja televisiota ja niiden keskutelupalstoja hiljaisiksi.
Auttaako tällainen sensuroiminen ketään tai asianosaisia joita jutut koskettavat.
Google näyttää kuitenkin poistettujen juttujen alut ja otsikot, niihinkään sensuuri ei ole päässyt vielä käsiksi.
Erään etelä-pohjalaisen kansaneudustajan nimeä ja hänen liittyvää oikeusjuttua ja avustajan vaihtoaan ei saa mainita suomi24. Katoaa kuin tuhka tuuleen pian. Faktat katoaa mutta sontaa saa jauhaa minkä ehtii mistä muusta aiheesta tahansa. Outoa että lehdet ja tv ovat saaneet asiasta kertoa jos on noin suuri salaisuus vai onko se häpeä mikä saa sensuroimaan.... - Itäkylä
Vimpelin palstalla ei saa puhua tästä. Miksi?!
IS: "Kansanedustaja Reijo Hongiston ex-avustaja hakee oikeusteitse yli 70 000 euron korvauksia, kertoo Helsingin Sanomat.
Oikeusjutun taustalla on Hongiston avustajan kesäkuussa 2012 tapahtunut irtisanominen.
Ex-avustaja väittää, että irtisanominen olisi johtunut hänen ja Hongiston(ps) välisen intiimisuhteen päättymisestä. Tätä väitettä tukemaan hän on toimittanut Helsingin käräjäoikeudelle kolmisenkymmentä yksityisviestiä.
Ex-avustaja työskenteli Hongistolle reilun vuoden ajan.
Reijo Hongisto kiistää intiimisuhteen. Hongisto toimitti marraskuussa käräjäoikeudella oman selvityksen, jossa hän kertoo, että avustaja oli toivonut häneltä muutakin kuin työsuhdetta.
IS:n torstaina tavoittama Hongisto ei halunnut kommentoida tapausta."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045271Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12326006SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32515677Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011213Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy17310814Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229717Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369691Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858498Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426824Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236491