Kaupustelijat hotelleilla

loma mielessä

Onko yleinen tapa, että hotellin altailla ja rannalla pyörii hierontaa, vene- ja snorklausretkiä ja kauneuspalveluja tarjoavia ihmisiä? Meidän tapauksessamme olivat siis ihan hotellin työntekijöitä, ainakin heidän toimipisteensä olivat hotellialueella.

Hotellimme oli Hurghadassa, Sunrise select garden beach.

Itse koin tuon häiritsevänä.

Auringon ja meren takia voisin lähteä Egyptiin uudelleen, mutta tuo tyrkyttäminen ja huijaaminen ei vain sovi minulle. Elättelenkin toivoa, että tuo oli vain huono kokemus ja teillä olisi kertoa hyvä AI-hotelli, missä ei tuollaista olisi.

5

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .....ffffff

      Keskitason hotelleissa on tuollainen ihan normaalia. Mitä kalliimpi hotelli, sitä paremmin saa olla rauhassa. Crown Plazassa asiakkaita kohdellaan jo kuin kuninkaallisia, joten siellä saa olla todellakin omissa oloissaan, jos siltä tuntuu.

      Jos porukassa on 1, jota ei haittaa tuollainen kaupustelu, niin kannattaa ohjata kaikki hänen luokseen. Sanon aina, että minä en päätä, vaan hän. Eivät sitten tule enää uudestaan minun luokse.

    • Peace

      Sharmissa Iberotel Palacessa sai pyyhepisteeltä halutessaan kyltin, joka takasi rauhan.

    • egyyyyyyyy

      tyrkky hommaa se on joka puolella varsinkin kaupoilla

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      111
      4967
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3282
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      85
      3019
    4. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1757
    5. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      20
      1589
    6. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1520
    7. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      115
      1396
    8. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      115
      1083
    9. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1079
    10. Miehen taloudellinen tilanne ja

      halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah
      Ikävä
      43
      1047
    Aihe