Loiva harjakatto, josta kate ja rännit pitäisi kohtapuolin uusia. Mhin hintaan olette kattopellit vaihdattaneet? Konesaumattu vai profiilikate?
Riittääkö 100 €/m2?
150 neliön peltikaton uusinta
18
1411
Vastaukset
- aljohin5
Konesauma. Riitavasti .
- fvds
75-110e/m2 asennettuna jos itse meinaat asentaa niin varmaan 2500e
- katon ostanut
nykyisin saa lukkopontti profiilia mikä huomattavasti näyttävämpi kuin saumattu.itse teetin vuosi sitten katon ja kate oli ruukin classic. tuli todella hyvä ja neliö hinta oli vain 64€ kaikki lisävarusteet ja kilkkeet
- jllkgdgdh
miten se on näyttävämpi?
- aljohin5
Alle 10 pistetta saa asenta aina konesauma tai huopa. Ja kuin hyvin asennettu konesauma sitten samoin hyvänäkonen . www.peltiveljekset.fi
- peltiseppä456621154
Ai aluskatteen suojapelti, ei pidä vettä loivilla katoilla, eikä oikein millään muullakaan katolla ja jos talossa on jiirejä niin vuoto on varmaa riippuu,eli katon ikä riippuu aluskatteen pitävyydelle. Eli ehdottomasti konesauma tai huopakate. Konesaumakatto noin 30-40e/m2 asennettuna listoineen valmiille pohjalle.
- bghklbf
peltiseppä456621154 kirjoitti:
Ai aluskatteen suojapelti, ei pidä vettä loivilla katoilla, eikä oikein millään muullakaan katolla ja jos talossa on jiirejä niin vuoto on varmaa riippuu,eli katon ikä riippuu aluskatteen pitävyydelle. Eli ehdottomasti konesauma tai huopakate. Konesaumakatto noin 30-40e/m2 asennettuna listoineen valmiille pohjalle.
kovin on halpa meillä jo asentajille maksetaan toi 30-40€ m2
- kyllä kannattaa
Tässäkin katto-kassisen kannattaa kysellä joltain suomalaiselta virmalta tarjousta.
- gvggv
tai sitten kyselet viroon rekisteröidyltä mutta suomalaisten tekemältä yritykseltä. suomalainen työ mutta halvempi hinta. kiitos eu:n
- ei tule ei
Ei tule meidän talon katolle virma jolla on vähänkin viitteitä virulandiaan, ei edes tontille, eikä koko kylälle.
- vl,lgögs
miten se viroon rekisteröityminen laskee suomalaisentyön hintaa? ja miten se liittyy eu:hun?
- Virolainen1
ei tule ei kirjoitti:
Ei tule meidän talon katolle virma jolla on vähänkin viitteitä virulandiaan, ei edes tontille, eikä koko kylälle.
Oletko paljon turpaa saanut virolaisilta, että olet niin vihainen?
- fggvvkvvvv
eihän sen pitäisi laskea mutta kuka on valmis maksamaan 100e/m2 virolaiselle firmalle kun ei maksa suomalaisellekkaan. onneksi viron verotus mahdollistaa tekemään 70e/m2 ja jää vielä ihan hyvä tilikin:)
- jhbnhkjg
niin saisko nyt jotain faktaa tästä asiasta miten se viron verotus laskee suomalaisentyön hintaa?
- päre
firmojen nimiä pääkaupunkiseudulla kiitos
- hanes1
vaihda ite .päivän kun riehut uudet pellit katolla 15-20 e. neliö jos ei pohjatöitä.
- Ville P
35e / neliö asennus, noin 8eur - 10euro neliö konesaumapelti 24% alv
kokonaan noin 55,8e / neliö sis alv 24% (pelti ja asennus)
Rännit lasketaan erikseen.- pdi
Missä päin ja mitkä firmat tekee tohon rahaan ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait953559Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso51889Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani71690- 341435
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es56971Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t36920Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70882Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47830Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4807Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60794