Eikai Roponern vaan ollu hiukan kärttynen haastattelussa kun Mäkäräinen näytti mallia, miten hiihdetään? Kuulosti vähä siltä.
Ropsta nyppi?
iskeodlfj
16188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Saman havainnon minäkin tein. Täysin tarpeeton "Sen enempää kuin tähänkään asti" heitto erityisesti paljasti sen. Siinähän hän selvästi kommentoi tappionsa vaikutuksia jatkoon, vaikka sitä ei edes kysytty! Se on muuten siinä ja siinä mahtuuko Roponen Suomen viestijoukkueeseen, jos Mäkäräinen on mukana. Toinen vapaan osuuksista menee selvästi Mäkäräiselle. Toisesta kilpailevat Roponen ja Lähteenmäki, ja sen paikan saattaa viedä Lähteenmäki. Silloin Roponen on ulkona joukkueesta. Veikkaukseni naisten 4 x 5 km joukkueesta on tämä ja juuri tässä järjestyksessä: Kyllönen-Saarinen-Mäkäräinen-Lähteenmäki.
Olen samaa mieltä, selvästi ritua otti pattiin, ja tuo on ilmeisesti paras joukkue viestiin ainakin nyt näyttäsi siltä, ja juuri tuolla järjestyksellä ilmanmuuta!
No hiihto ei varsinaisesti Roposen huonoutta vaan lähinnä Kaisan hyvyyttä(maailman luokan hiihtäjätär). Eniten kuitenkin huomiota kiinnitti muun porukan ero ed.mainittuun kaksikkoon.Roponen taisi vielä hieman sipata lopussa kun Kaisa meni kovaa eikä lähtöpaikkakaan auttanut vaikka olisi ehkä pitänyt.?
Jospa se onkin kyllönen p-lähteenmäki p- roponen v- näkäräinen on tosi kova kiri taistossa.
Juu, eli Saarinen ulos, ei tuokaan huono porukka ole, Kristakin on kova lopussa kyllä.
Mutta kyllöseltä ja lähteenmäeltä sujuu perinteinen!
Vi skal bli beste nasjon, nypi siitø suomeleinen
Lørdag ettermiddag ble den norske troppen til VM i Val De Fiemme tatt ut på Vang. Sjefene for laget har god tro på de utvalgte.
Marit Bjørgen
Therese Johaug
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Kristin Størmer Steira
Heidi Weng
Maiken Caspersen Falla
Celine Brun-Lie
Ingvild Flugstad Østberg
Martine Ek Hagen
Marthe Kristoffersen (reserve)
Suomen mieshiidon taso tuli todistettua tänään Jämillä , Tero Similä toinen.
juu kyllä saman huomasin ei ole kuin yksi hiihtäjä plus mitä sitten Jauhojärvi saa aikaseksi?
No kun perhe Roponen oli varmaan laskenut, että varma mestaruus, kun muut kovat keskittyy pertsan vitoselle.....sitten tulikin savet housuun, kun väliajoissa Kaisa tykittikin pirun hyvin. Noilla vauhdeilla Suomen naisilla ei taida olla mitään mahiksia palkintopallille....viestijoukkueen kokoonpano tulee olemaan mieleenkiintoinen...ketkä Kaisan lisäksi valitaan..!!??
Kaisa Mäkärä -> Kaisa Varis -> Kaisa Kiinteitökuningas -> Kaisa Biljardi
Siinä Suomalian kärkitriot viestihikeen !
Kaija Koo on ehdolla kans...ainakin varalle..!?
Tottakai huippu-urheilijaa harmittaa jos jää kakkoseksi. Niin pitääkin olla. Esimerkiksi kisan kolmonen kommentoi hiihtoaan varsin aurinkoisena, kummallakohan asenteessa vikaa...
Ymmärtäistä nyt vaan jo lopettaa.
Mikä sitäkin motivoi jatkamaan? Mitään toivoa ei ole kun roikkkua maailmancupissa sijoilla 4-8. höh höh
Aikku samaan veneeseen.
Maailmancupissa sijoista 4-8 saa jo ihan hyvät rahat, joten kyllä se on kannattavuuden rajoissa.
Totta.
Jollainan sitä pitää elellä, eipä taija kouluja tuulu käytyä. Pakko sivakoida vaikka muuilman tappiin. Eipä ole ihme, miksi tekee ehkä mieli tarttua pilkeripurkkeiin, joissa on pääkallon kuvia.
Kyllä Riskillä trikoot rumat on.