-02 1.8t Passat sedan

emilia199

Mikä mättää...? autoon uusittu akku, ku sai toisinaan apuvirralla käynnistää. apuvirta aamujen välit oli yleensä 1vko. Sitte ehti 3tuntia seistä parkissa niin eipä käynnistyny edes virralla.
Uus akku laitettiin mutta ei käynnisty siltikään, ja bensaaki on puol tankkia. Seuraavaks tutkitaan saako kipinää, ja aateltiin uusia bensapumpun rele. Auto käyny huollossa säännöllisesti ja suodattimet on vaihdettu näin ollen myös säännöllisesti.
Jos kipinää tulee ja rele on uusittu, eikä edelleenkään käynnisty niin mistä etitään vikaa seuraavaksi???apuvaa

4

423

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kysele pajalta

      Etkö ole aikaisemmin lukenut tätä palstaa? VW fanaatikkojen mielestä Volkkarissa ei yksinkertaisesti ole mitään vikaa, Joten tämäkin provokysely joutaa sinne, Minne kaikki muutkin vastaavat mollausviestit.

      VW on maailman paras!!(unissa ainakin)

      • waageni

        JAAHA, döyota anjovis-pelle iski taas!


    • emilia199

      Kipinää tulee ja yrittää käynnistää.. kuulostaa siltä ettei sais bensaa.. Missähän mahtaa sijaita bensapumpun rele tässä autossa? Ja jos sais myös tietää missä on bensapumppu ja -suodatin?

      Älä vastaa jos ei asiaan millään lailla liity!!!

      • KT.

        Moro!
        Veikkaus, bensapumppu sökö. Itselläni vastaavan ikäinen samanlainen auto ja bensapumpppu oli sökö. Tietysti hyvä ensin tarkastaa rele. Tankin sisälle pitää mennä tarkastusta/vaihtoa varten. Takapenkki ylös ja sieltä löytyy tarkastusaukko.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      197
      1535
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      123
      1288
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      52
      1042
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      72
      965
    5. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      52
      873
    6. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      58
      873
    7. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      105
      855
    8. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      840
    9. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      82
      820
    10. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      42
      814
    Aihe