toivottavasti tää tänne kuuluu....
Tarvitsisin asiallisia vinkkejä miten saisin
tähän mun luisevaan kehoon painoa/massaa...
syön ihan normaalisti ja välillä enemmänkin...eli
siitä ei pitäis olla kiinni..(ruokahalut kunnossa)
pituuskasvukin on tainnut loppua jo jokin aika sitten..
käynhän mä välillä salillakin..
(mutta se pelkästään on hidas tie)
taidan olla jopa n.8kg alipainoinen...
pitäiskö vaan alkaa väkisin syömään tuplasti päivässä? vai auttaisko lisäravinteet lisänä normaaliin ruokavalioon?
vinkkejä?
5
574
Vastaukset
- njuu
Sama homma oli minulla. Elikkä reilusti vaan syömään enemmän. Proteiinin saanti isoksi, syö joku 4 ateriaa päivässä ja salilla ois hyvä rasittaa lihaksia vaikkapa 2:sti viikossa nyt aluksi, että ne kasvais. Ruokahan on nimittäin se polttoaine jolla kasvat, ei salilla rehkiminen. Treeni antaa vain ärsykkeen kasvulle. Itsekin luulin aikoinaan, että kyllähän minä syön tarpeeksi, mutta väärässä olin. Nukkuminen myös kondikseen, semmonen min. 8h päivässä, koska silloin kasvaa parhaiten.
Proteiiniahan saa helposti vaikkapa tonnikalasta, raejuustosta, maitorahkasta, jauhelihasta, kanasta, juustosta, kananmunasta ja on niitä lisäravinteita niinku vaikka protskujauheet. Kannattaa katsoo jostain tarkemmin jos kiinnostaa.
Salille treeniohjelmat kannattaa kysyä taikka katsoa www.pakkotoisto.com - paljon hyvää infoo.- :))
Kantsii käydä lääkärillä ja pyytää resepti sellasiin lisäravinteisiin mitkä todella toimivat.. Jotain lisäravinteita saa ilman reseptiäkin mut niis on vähemmän kaikkia vitamiineja..
- juup
Sama homma oli minulla. Elikkä reilusti vaan syömään enemmän. Proteiinin saanti isoksi, syö joku 4 ateriaa päivässä ja salilla ois hyvä rasittaa lihaksia vaikkapa 2:sti viikossa nyt aluksi. Ruokahan on nimittäin se polttoaine jolla kasvat, ei salilla rehkiminen. Treeni antaa vain ärsykkeen kasvulle. Itsekin luulin aikoinaan, että kyllähän minä syön tarpeeksi, mutta väärässä olin. Nukkuminen myös kondikseen, semmonen min. 8h päivässä, koska silloin kasvaa parhaiten.
Proteiiniahan saa helposti vaikkapa tonnikalasta, raejuustosta, maitorahkasta, jauhelihasta, kanasta, juustosta, kananmunasta ja on niitä lisäravinteita niinku vaikka protskujauheet. Kannattaa katsoo jostain tarkemmin jos kiinnostaa.
Salille treeniohjelmat kannattaa kysyä taikka katsoa www.pakkotoisto.com - paljon hyvää infoo.- ...
Helvetin suomi24.
- tyyppi
no sellasen "vinkin" voisin antaa, että älä syö välipaloja, vaan sit ku on nälkä nii syö ku sika ja mahalaukku venyy, jonka jälkeen voit taas syödä enemmän kun mahalaukku on isompi jne... mä saan painon nouseen niin! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399140Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737873Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681605547William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542334Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62079Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821729Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan191664Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921413Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4381348Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt61206