Tietääkö kukaan hyvää sukellus mestaa/ järjestäjää Alanyassa? Ja asiallista palautetta kiitos! .
Sukellusta
8
745
Vastaukset
- Ceepe
Kaikki jotka siitä satamasta lähtee on ihan ok. Ei niitä montaa järjestäjää ole, 3-4 ehkä. Aamu kymmeneltä lähtö, noutavat ja palauttavat residenssiin. Kaksi x 20 minuutin sukellusta Kale-kukkulan juurella Kleopatra-rannan puolella, toinen sukellus kallio-onkaloihin. Syönti välissä, paluu satamaan noin kello 14. Hintaa oli viimeksi 80-100 liiraa/henkilö, suoraan laivalta ostettuna.
- harkitkaa
Ja kaikki maksaa sitten extraa: Laivalle et saa ottaa omia vesi/limupulloja mukaan, vaan ne pitää ostaa sieltä, ottavat kuvia sukelluksesta, niistä pitää maksaa erikseen yms... Sukellusreissu on aika kallista lystiä.
- diving1
Kiitos vastauksista!
- sukeltajaksi
Onko kesältä 2014 kokemuksia sukellusreissuista? Intro sukellus kiinnostaisi, miksei ihan kurssikin...
- sertifikaatit
Alanyassa ei kannata kyl sukeltaa... Aika huonoja noi sukellusretket siellä. Ja sitten kun nää Alanyan sukellusoppaat ei oo ammattilaisia. Samanlaisia "itseoppineita" kuin kaikki siellä, joka ammattiryhmässä. Turkissa muutenkaan ei sukellusopetuksen taso mikään hyvä. Kreikassa, Espanjassa paljon parempi ja niistä retkistä voi jopa maksaa. Ja Alanyassa ei suoraan sanottuna ole kunnon sukellusvesiä.
- Anonyymi
Onko siellä mitään hylkyjä t. RD
- Anonyymi
Itse itselleni vastaten. Talvella siellä ei ole mitään toimintaa. Siellä sataman lähellä oli joku delfiini sukellus. Äijiä oli paikalla, mutta ei sukellustoimintaa, sanoi että siellä on hylkyjä, mutta mene ja tiedä. Jos suomalainen vanha akka, niin kannattaa mennä. Se on naisten thaimaa näemmä. No varjoliitoa olis ollu 20min tandemi 100€ läheisiltä kukkuloilta biitsille. Aallot niin kovia, että snorkkeloinnista turha haaveilla. Vuokra autolla vuoristossa sateella ajelussa oli vähän ekstriimiä. Oli maansortumia ja tie syöpyny, mut ei muuta ku ala naija.
- Anonyymi
Mukavaa päivää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578930IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116217Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661330Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61287- 1091101
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.78939Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60857Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43768MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23676