Puumat ja keski-ikäiset miehet

Eräs Etelä-Suomen tunnetuimmista tanssilava DJ:stä puhui puumista tanssipaikoilla. Sävy oli käsittääkseni hieman halventava.

Onko jo keski-ikäisellä reilusti ylipainoisella mies dj:llä varaa olla ronkeli puumien suhteen ?
1320
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei ole kyllä varaa. Mielestäni puumat eivät ole kiinnostunaita ylipainoisista ja tanssitaidottomista !?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ikäneito Kuikalta kirjoitti:

Eräs Etelä-Suomen tunnetuimmista tanssilava DJ:stä puhui puumista tanssipaikoilla. Sävy oli käsittääkseni hieman halventava.

Onko jo keski-ikäisellä reilusti ylipainoisella mies dj:llä varaa olla ronkeli puumien suhteen ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu