Miksi ..Jalokiviliikkeet joita ryöstetään jatkuvasti laita sellaista luodinkestävää lasista eteistä jonka läpi ryöstäjät sekä asiakkaat joutuisivat kulkemaan. Kun liike on ryöstetty niin rosvot jäisivät lasikaappiin vangeiksi kun aikoisivat poistua liikkeestä . Ovia ei voisi aukaista kuin poliisit.
Siellä olisivat rosmot kuin vitriinissä.
Lasivitriiniin
lasikaappi
2
360
Vastaukset 2
- 20+17
Näin varmaan elokuvissa, mutta oikeassa elämässä tilanteet ovat niin moninaisia, ettei se toimisi.
- 14+9
Jaa entäs kun ryöstäjiä onkin vaikka neljä ja aseistettuja, 2jää kiinni kaappiin, niin muut ampuvat sen jälkeen myyjät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 138886
Kuhan lie kuollu auto-onnettomuudessa kylillä?
Joku nuorimies löytyny kuolleena kylän liepeillä ulos ajetusta autosta.Kenen poikahan lienee?6862Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.
Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?91774Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha94721- 59700
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät55591Hyvää yötä
Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!26573Missähän pöytäkirja viipyy, taas?
Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett41484- 152481
- 42469