Hei äkkilähtöläiset! Miten viisumin haku toimi lentokentällä kun olitte päässeet perille? Olen menossa Boa Vistan saarelle huhtikuussa mutta ei Finnmatkojen kautta, kun eivät järjestä matkoja sinne siihen aikaan enää.. Joten viisumin haku on ihan omalla vastuullani. Soitin Finnmatkoille kysyäkseni asiasta ja ne sanoivat että ei ole ollut ongelmia hakea viisumia vasta kentältä. Epäröin kuitenkin hiukan, ei olisi ihan kivaa jäädä lentokentälle kun viimein olen päässyt sinne haluamaani aikaan. Joten kertokaa ihmeessä, miten homma toimi?
Viisumi Kap Verdelle
lella12
3
639
Vastaukset
- luulisin
http://www.finlandia.org.pt/public/default.aspx?culture=fi-FI&contentlan=1
Portugalin suurlähetystö hoitaa myös Kap Verden asiat. sieltä varmaan paras tieto asiasta löytyy. - eskoo2
Salilla oli ainaskin Visakyltti mistä käytiin hakee viisumit
- JEH73
Siellä on ihan normaali viisumi-tiski lähellä maahantulo-tarkastuksen vieressä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2224296Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692765Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3942443- 472363
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua421639Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5551406Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961334- 571330
- 781329
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251196