Gracen sviitit?

Onko kellään omaa kokemusta Gracen sviiteistä tai paremmista hyteistä? Nettisivuilta toki löytyy perusjutut, mutta kiinnostaisi kuulla kokemuksia. Oliko viihtyisää, millainen oli tunnelma? Vetääkö ne ollenkaan vertoja esim. Mariellan isolle kulmasviitille? Viiskymppisiä ajateltiin lähteä juhlistamaan.
3201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei ole kokemusta mutta sama asia kiinnostaa. Viime aikoina on jäänyt risteilyt vähemmälle kun ei kiinnosta katsella sitä menoa. Nyt vihdoin on laiva, jolla on rohkeutta profiloida känniörveltäjät kohderyhmänsä ulkopuolelle.

Mutta jos Gracen respasta oikeasti saa töykeää palvelua, niin sitten kannattaa varmaan mennä kyllä mieluummin Mariellalle kun siellä ainakin on tosi hyvä palvelu. Saisivat laittaa Mariellallekin sellaisen hyttibiletyskiellon.

Äänestä

Kannattaako nyt vertailla ollenkaan Turun ja Helsingin laivoja ja niillä risteilyjä?

Äänestä
  • Niin, no en tiedä kannattaako vai ei, mutta meille aikuisille on monellekin Mariella ollut tähän asti melkein ainoa laiva, millä ollaan tykätty risteillä ihan vapaa-aikanakin.

    Muillehan laivoillehan sitten joutuu menemään työn puolesta jos jonkinlaiselle seminaarireissulle. Samalla joutuu katsomaan känniörvelystä ja pahimmassa tapauksessa sortuu itsekin sellaiseen, mitä seuraavana päivänä katuu. Tosin niitä yön yli meneviä laivaseminaareja on onneksi nykyään vähennetty kun XPRS:llä voi tahdä laivaseminaarin päiväsaikaan niin että pääsee yöksi kotiin.

    Mutta siis, jos joku viitsisi kirjoittaa kokemuksia Gracen paremmista hyteistä tai sviiteistä, niin kyllä kiinnostaisi. Kyllä me voidaan Turustakin lähteä risteilylle, jos se on hyvä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tunnelman kyselijä kirjoitti:

Onko kellään omaa kokemusta Gracen sviiteistä tai paremmista hyteistä? Nettisivuilta toki löytyy perusjutut, mutta kiinnostaisi kuulla kokemuksia. Oliko viihtyisää, millainen oli tunnelma? Vetääkö ne ollenkaan vertoja esim. Mariellan isolle kulmasviitille? Viiskymppisiä ajateltiin lähteä juhlistamaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu