Ubuntu mainos ;)

465
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hah hah haaa...Hihhulit katsoo TV-ohjelmatkin suurennuslasilla ja kun ne kuukausien aktiivisen seurannan jälkeen löytää merkkejä tubuttimesta, ne ottaa siitä kuvakaappauksen ja lähettää sen tänne!

Arvaappa huviksesi, jos minä tekisin samalla tavalla aina, kun näen Windowsin olevan taustalla, kuinka monta kertaa saisin tehdä sen?

Joka päivä saisi lähettää kuvia Windowsista...

Mutta, tuo kuva on sen verran HARVINAINEN, että sehän on syytäkin julkistaa - ei varmaan joka päivä näe!

Käyttäähän tubutinta tai muita sen eri muotoja vain 1% kaikista tietokoneen käyttäjistä!

Äänestä

kyllähän noita W8 mainoksia joka torvesta työnnetäänkin mutta vaan ei kaupaksi tahdo mennä.

Kohtahan voikin tas oikeastaan ostaa halvalla uuden koneen ja vaihtaa siihen sitten kunnollisen käyttiksen :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


~5.50 kohdalla kirjoitti:

Ei kelpaa laaduton Windows?
http://areena.yle.fi/tv/1811500

[URL=http://aijaa.com/ArFJuW][IMG]http://i8.aijaa.com/t/00880/11687852.t.jpg[/IMG][/URL]

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu