Onko kellään kokemuksia Ticmate.comin kautta ostetuista lipuista? Onko tämä turvallinen tapa ostaa sisäänpääsylippuja esimerkiksi New Yorkin nähtävyyksiin ja Broadwayhin?
Tuli ostettua liput http://www.newyorkmusikaalit.fi/ sivuston kautta, mutten olekaan varma oliko tämä niin hyvä idea... Rahoja lipuista ei saa enää takaisin (tämä mainittiin jo ostovaiheessa), mutta suurempi pettymys olisi mennä New Yorkiin ja todeta siellä, ettei lippuja oikeasti ole ja show jää näkemättä.
Yritin googletella englanniksikin aiheesta, mutten vaan löytänyt mitään... Olisi kiva kuulla, jos joku olisi tätä kautta ostanut liput ja miten sen kanssa sitten meni.
Kokemuksia Ticmate.comista
7
3979
Vastaukset
Toimiko Ticmate? Oliko teillä hyvät paikat? Mitä musikaalia olitte katsomassa?
- normi5
Musikaali olisi ensi lauantaina edessä. Kyseessä on Chicago Ambassador Teatterissa. Ilmoittelen tänne sen jälkeen sainko ylipäätänsä lippuja tuolla varausnumerolla...
- Normi5
Ihan luotettavaksi sivustoksi paljastui. Menin Ambassador teatterin luukulta vaan hakemaan liput ja ilman mitään ongelmia kaikki meni. Oli muuten hyvä show! :)
- MattiSuomi
Meilläkin "LUOTETTAVA", oli myyty Ticmatelta samoille paikoille liput jalkapallo otteluun, Real Madrid 5.3.2016. Eikä muuten vastaa takaisin, jos epäselvyyttä.
Siellä sitten seistiin lapsen kanssa. Sivustolla huvittavasti VAIN "tyytyväisten asiakkaiden"-kommenttia.
- kikkarainen
olen yrittänyt ostaa 2 pv lippuja Ticmatelta, ei tunnu maksu kohta kuin pyörivän, vaihdettu kaikki selaimet muuksi, ei auta...emme saa maksettua....syyskuulle ottaisimme 3 lippiua...apuava, ja puhelin ja emaili eivät vastaa...paskaa sanon minä!
- Petetty
Minä ainakin tunnen tulleeni petetyksi, ostin liput eiffelin huipulle. Kaksi aikuista ja lapsi, liput maskoivat 54.10*2 ja 43 lapsi yht 151,20. Menimme osoitteessen sovitusti hakemaan lippuja ja saatiin kolme 16 euron lippua joilla pääsi vain kakkoskerrokseen.Olen aikaisemmin varannut muuta kautta liput eiffelin huipulle, ja ne ovat maksaneet alle tuon nyt maksamani. Virkailija luukulla sanoi, ettei hän mahda sille mitään, vaan täytyy reklamoida suoraan Ticmatea.
- Naatti
Ostin musikaaliliput Lontoossa menevään Tina Turner musikaalin. Lunastimme liput luukulla hyvissä ajoin ja kaikki sujui hyvin. Samoilla kulmilla on paljon teattereita, joten jos aiot syödä ennen teatteria kannatta varata pöytä. Ravintolat hyvin täynnä .
Suosittelen ehdottomasti loistavaa Tina Turner musikaalia.
Ostin myös liput Madame Tussaud museoon. Lontoossa oli valtavat jonot. Myös me joilla liput odottivat lunastusta museon luukulla , olisimme joutuneet jonottamaan kaksi tuntia sinä päivänä . Emme jääneet jonoon,vaan pettyneinä lähdimme muualle. Tuntui järjettömältä jonottaa maksettuja lippuja,kun ohi kulkivat ne joilla oli liput kädessä. Liput pitäisi saada suoraan tulostettua netistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1671753Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli561357Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva1931117Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi541077Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus761029Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e37975- 66893
- 60891
Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy211865Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0
Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali155830