Onko kellään kokemuksia Ticmate.comin kautta ostetuista lipuista? Onko tämä turvallinen tapa ostaa sisäänpääsylippuja esimerkiksi New Yorkin nähtävyyksiin ja Broadwayhin?
Tuli ostettua liput http://www.newyorkmusikaalit.fi/ sivuston kautta, mutten olekaan varma oliko tämä niin hyvä idea... Rahoja lipuista ei saa enää takaisin (tämä mainittiin jo ostovaiheessa), mutta suurempi pettymys olisi mennä New Yorkiin ja todeta siellä, ettei lippuja oikeasti ole ja show jää näkemättä.
Yritin googletella englanniksikin aiheesta, mutten vaan löytänyt mitään... Olisi kiva kuulla, jos joku olisi tätä kautta ostanut liput ja miten sen kanssa sitten meni.
Kokemuksia Ticmate.comista
7
3947
Vastaukset
Toimiko Ticmate? Oliko teillä hyvät paikat? Mitä musikaalia olitte katsomassa?
- normi5
Musikaali olisi ensi lauantaina edessä. Kyseessä on Chicago Ambassador Teatterissa. Ilmoittelen tänne sen jälkeen sainko ylipäätänsä lippuja tuolla varausnumerolla...
- Normi5
Ihan luotettavaksi sivustoksi paljastui. Menin Ambassador teatterin luukulta vaan hakemaan liput ja ilman mitään ongelmia kaikki meni. Oli muuten hyvä show! :)
- MattiSuomi
Meilläkin "LUOTETTAVA", oli myyty Ticmatelta samoille paikoille liput jalkapallo otteluun, Real Madrid 5.3.2016. Eikä muuten vastaa takaisin, jos epäselvyyttä.
Siellä sitten seistiin lapsen kanssa. Sivustolla huvittavasti VAIN "tyytyväisten asiakkaiden"-kommenttia.
- kikkarainen
olen yrittänyt ostaa 2 pv lippuja Ticmatelta, ei tunnu maksu kohta kuin pyörivän, vaihdettu kaikki selaimet muuksi, ei auta...emme saa maksettua....syyskuulle ottaisimme 3 lippiua...apuava, ja puhelin ja emaili eivät vastaa...paskaa sanon minä!
- Petetty
Minä ainakin tunnen tulleeni petetyksi, ostin liput eiffelin huipulle. Kaksi aikuista ja lapsi, liput maskoivat 54.10*2 ja 43 lapsi yht 151,20. Menimme osoitteessen sovitusti hakemaan lippuja ja saatiin kolme 16 euron lippua joilla pääsi vain kakkoskerrokseen.Olen aikaisemmin varannut muuta kautta liput eiffelin huipulle, ja ne ovat maksaneet alle tuon nyt maksamani. Virkailija luukulla sanoi, ettei hän mahda sille mitään, vaan täytyy reklamoida suoraan Ticmatea.
- Naatti
Ostin musikaaliliput Lontoossa menevään Tina Turner musikaalin. Lunastimme liput luukulla hyvissä ajoin ja kaikki sujui hyvin. Samoilla kulmilla on paljon teattereita, joten jos aiot syödä ennen teatteria kannatta varata pöytä. Ravintolat hyvin täynnä .
Suosittelen ehdottomasti loistavaa Tina Turner musikaalia.
Ostin myös liput Madame Tussaud museoon. Lontoossa oli valtavat jonot. Myös me joilla liput odottivat lunastusta museon luukulla , olisimme joutuneet jonottamaan kaksi tuntia sinä päivänä . Emme jääneet jonoon,vaan pettyneinä lähdimme muualle. Tuntui järjettömältä jonottaa maksettuja lippuja,kun ohi kulkivat ne joilla oli liput kädessä. Liput pitäisi saada suoraan tulostettua netistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1553017Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3702069- 421844
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii401814Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321431Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931221- 541173
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul328985Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles112956Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53792