Olen lähdössä mieheni ja 8kk vauvan kanssa Pietariin. Onko hotelleila väliä, majoittaudummeko Hotelli Moskovaan vai Sokos-hotelliin? Onko kokemuksia?
Hotelli Moskova vai Sokos-hotelli
13
1078
Vastaukset
- spb1
Hotelleiden tasossa ei ole suurtakaan eroa, mikäli haluaa asua lähellä keskustaa niin silloin Moskova, alla metroasema Al.Nevskogo. Olympic Garden ja Palace Pridge myös varteenotettavia vaihtoehtoja. Itse ennen Pietariin asettautumista, läpikulkiessa asuin Moskova hotellissa ja ei moitteen sijaa.
- matkaan
Kiitos, ehkäpä menemme siis hotelli Moskovaan. :)
- pietarilainen
no ei! Sokos hotel on parempi
- Kauppamatkuastaja
No, ehdottomasti Sokos hotelli on parempi, ellei halua Neuvostoajan havinaa
- Wzqg
Kauppamatkuastaja kirjoitti:
No, ehdottomasti Sokos hotelli on parempi, ellei halua Neuvostoajan havinaa
Sokos hotelli on parempi ettei tule pelko että on ulkomailla, se voi olla vaarallista.
- %()?#
Sokos hotellilta on metroasemalle lähemmäs kilometri kävelyä ja asemalta metrojunalla ydinkeskustaan joku viis kilsaa. Eli jos keskustaan lähtee, niin koko hommaan ei tunti riitä.
- gopbajob
Löytyy myös toinen sokoksen mesta, mantereelta, metrolle muutama minsa Olymppia.
- Pietarin expat
Ei kannata mennä yhteenkään Sokokseen tai Moskovaan. Kannattaa majoittua Nevski Prospektilla Moikan ja Stockmannin välillä. Siellä se elämä kuitenkin on. Nevskiltä muutaman sadan metrin päässä on vallaton määrä majoituslaitoksia kalliista halpoihin.
- 222
Olen varannut Pietarin majoitukset Booking.comin kautta, mutta saman palvelun tarjoavat monet muutkin majoituksenvälittäjät - ja tietysti voi varata huoneen suoraan hotellistakin.
- Ihh
Tosi on,"Pietarin ekspalla" hyvä vinkki.Hotelleja on kaikille lompakoille joka korttelissa.
- itse majoittuisin
Tatjaanan luona...
- peijon
..vauvan kanssa?? Onko oikein lastenhoitaja?
Jos ensin oppisit luetun ymmärtämisen...
- mie vaan
Onko noissa autolle parkkipaikkaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1024487Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/743821227- 1861052
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1091032Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna85921Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47901- 64891
- 64856
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk11852Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64826