Walgrensin remontti

Koitetaanpa uudelleen kun eilinen poistettiin...

Eli onko kenelläkään tietoa mikä on tilanne Walgrensin remontin suhteen joka on kestänyt jo parisen kuukautta?
17511
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Onkohan jälleen epäselvyyksiä maksuista sisustussuunnittelijalle kuten aiemman remontin yhtteydessä, jolloin mentiin oikeuteen ja ravintoloitsija tuomittiin maksumieheksi.

Äänestä

Taitaa olla Rölliltä rahat loppu. Menihän jo Sohokin kiinni ja Glory dayssikin varmaan tekee tappiota.

Äänestä
  • Onko Rölli vielä Glory Daysin omistaja ?

    Äänestä

  • gloryn asiakas kirjoitti:

    Onko Rölli vielä Glory Daysin omistaja ?

    eipä ole...

    Äänestä

  • No ei varmaan ole Rölliltä rahat loppu.Sil on miljoona euroa ainakin.Bisnes mies.

    Äänestä

firmaa, jos luotolla ei enää myydä

Äänestä

Walgrensin nettisivut on myös suljettu. Ihme juttu, näyttää kyllä, ettei tule enää takaisin. Tosin, Walgrensin on varmaan vaikeaa enää löytää paikkaansa, Porvoon kaikkien high-end ravintoloitten rinnalla. Ei tähän pieneen kylään vaan mahdu enempää kikkailu ravintoloita, maistelu-menuineen.

On se kumma, kun Porvooseen tehdään mitä kummempia turisteille tarkotettuja high-end, kikkailu ravintoloita, mutta normi porvoolaiset on unohdettu. Ei arkena ihan viitsisi varata pöytää ravintolaan, vaan olisi ihan mukavaa, kun voisi vaan poiketa nopeasti syömään jotain, kun itseään ei huvita kokkaus. Sellainen rento ravintola tästä kylästä puuttuu.

Nyt tietty jengi sanoo, että mene Oslan-ravintoloihin -
No, en mene. Sen firman ravintolat syöttävät jengille samasta keskuskeittiöstä tulevia ruokia, jotka kaikki maistuvat samalle teollisuuskeittiöpöperölle. Oslan "bistrot" on boikotissa ollut jo kauan.

Äänestä

loppu mikä loppu, kaikki ei ole kultaa mikä kiiltää. Taisi vaan isot pomot sanoo et ovet kiini. Valitettavaa.

Äänestä

on se harmi siinä mielessä, ettei ole enää mitään helppoa ravintolaa talviaikaan, jonne voisi vaan mennä syömään, ilman pöytävarausta, ilman monen ruokalajin menuta.

Äänestä
  • El Alba on mielestäni viehättävä ja hyvätasoinen ravintola, joka ei käytä puolivalmisteita ketjuravintoloiden tapaan. Lisäksi erittäin hyvä ja ystävällinen palvelu, tykkään:) Sinne on tosiaan aika kallis ainakin jokapäiväiseksi ruokapaikaksi, kuten Timbaali ja Wanha laamannikin. Porvoossa olisi varmasti kysyntää laadukkaalle, itsetehtyä ruokaa tarjoavalle lounaspaikalle. Kasvisruokaravintola puuttuu myös Porvoosta tykkänään, siinäkin olisi markkinarakoa.

    Äänestä

  • Hyväruoka rules kirjoitti:

    El Alba on mielestäni viehättävä ja hyvätasoinen ravintola, joka ei käytä puolivalmisteita ketjuravintoloiden tapaan. Lisäksi erittäin hyvä ja ystävällinen palvelu, tykkään:) Sinne on tosiaan aika kallis ainakin jokapäiväiseksi ruokapaikaksi, kuten Timbaali ja Wanha laamannikin. Porvoossa olisi varmasti kysyntää laadukkaalle, itsetehtyä ruokaa tarjoavalle lounaspaikalle. Kasvisruokaravintola puuttuu myös Porvoosta tykkänään, siinäkin olisi markkinarakoa.

    Tietämättömyys hyväruoka rulesilla rulettaa. Runeberginkadulla, ruotsalaisen kansanopiston tiloissa on kasvislounasta joka päivä 11- 14.30

    Äänestä

Minäkin kaipaan väliin kasvisravintolaa, ja viime syksynä sitten uskaltauduin tähän Fredrikan lähteeseen lounaalle. Muistaakseni maksoin yli 9 e lounaasta, ja jäi kyllä paha maku suuhun. Siellä oli tarjolla suppilovahverokeittoa, joka oli tehty veteen, ja sitä ei oltu mitenkään maustettu. Muutama suppis lillui vedessä. Salaattina oli normi salaatti, jota saa joka kuppilasta. Jäi pikkasen sellanen pissityksen maku suuhun, ja toiste en mene huijattavaksi.

Äänestä

Vaatimattoman makuni mukaan on hyvä päivällisravintola(intialainen)Mikrokulman yläkerrassa.Paikka on erittäin siisti,ruoka on hyvää(minusta) ja omistajat erittäin ystävällisiä

Äänestä
  • On aina ihailtavaa, että yrittää ajatella, mutta voisiko joskus edes olla puhumatta(kirjoittamatta)ennenkuin ajattelee?

    http://www.anngon-buffet.com/

    Intia ja Vietnam ovat toki Suomesta itään... Porvoossa voi olla aika vaikeata profiloitua, jos edes asiakkaat eivät tiedä, mitä syövät...

    Äänestä

Kasviravintoloita voisi olla useampikin niin olisi valinnan varaa.El Alba on myös makuuni sopiva.

Äänestä

Oikea italialainen Trattoria sopisi Porvooseen, josta saisi oikeaa pizzaa (makuuni ei ole kirkko- tai rautakauppa pizzat :)) sekä pastaa. Siitä tykkäisi myös perheen pienimmät, puhumattakaan nälkäisistä turisteista.

Äänestä

Porvoossa ei pienen piirin kekkulointiravintolat ja -kaupat pärjää. Harva käy ravintolassa tyydyttääkseen ideologisia tarpeitaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


walkreeni kirjoitti:

Koitetaanpa uudelleen kun eilinen poistettiin...

Eli onko kenelläkään tietoa mikä on tilanne Walgrensin remontin suhteen joka on kestänyt jo parisen kuukautta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu