Olen tässä vuoden verran metsästänyt jousella ja ajattelin keväällä/kesällä kokeilla jousella kalastusta.
Nyt mietin että osaisiko joku neuvoa että kannattaako tiputtaa jousesta paunat miten alas koska ampumamatkat ovat varmasti lyhyempiä kuin metsällä.
Nyt paunoja on 59 ja mahdollisuus tiputtaa ne lähelle 40 tai alemmas.
Jousella metsästys
4
215
Vastaukset 4
- poveria peliin
Kyse nyt on lähinnä sinun voimistasi, jos se virittyy suoraan tähtäysasennossa 59 paunalla, niin miksi turhaa pudottaa tehoja. Paremmin se nuoli hajoaa kun on energiaa takana, jollain 40 paunalla voi jäädä ehjäksi ja uudelleen ammuttavaksi.
Köyhät ja homot nuolia säästelee. - mikä nuoliviini
Niin säästääkin silä molempien edustajat ovat normaalia fiksumpia.
- nami viiniä
Nuoliviini on sitä viintä mitä jousiampujat ryystää aina nuolen ammuttuaan.
- jousella
Ei ehkä se nuolien hajoaminen ole ongelma, mut jos on mutapohja niin tarvii minikaivurin et saa nuolen takasin. Sen vuoks kannattaa tiputtaa reilusti tehoja. Nii ja on kevätaikaan kiellettyä=tuulastus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901328
- 45667
- 20619
- 47563
- 46559
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit38539Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132528- 70521
- 41512
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan176468