Maitopullo pois, olipas helppoa :)

:))

Eli esikoinen 1,1v ei enään juo maitopulloa :)
Luulin että ottaminen on todella vaikeaa ja hermot menee, mutta ei!
Onneksi hän ei syö tuttia yhtään, ei koskaa syöny. Nyt hän menee kiltisti nukkumaa nyysy suussa :)
Miten teillä menee?

7

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ???????????????????

      Mikä on nyysy?

    • Näin tiedoksi

      Ja se on muuten enää

      • Mistä näitä riittää?

        Mikset korjannut samantien muitakin kirjoitusvirheitä?


    • elämäonjo

      hyvin menee, kiitos kysymästä! ootko sä se sama joka aiemmin kirjoitti nukkumattiii nimimerkillä, kuinka päästä pullosta eroon? aattelin vaan kun sekin kirjoitti nyysystä, olis kyl kiva tietää mikä se on...?

    • :))

      Otin vain maitopullon pois. Nykyään juo kupista tai nokkamukista. Ei poika edes ole halunnut enää maitopulloa. Iltaisin kuunnellaan rauhallinen biisi. Nyysy on meilläpäin lapsen "rätti" se tuo turvaa lapselle. :)

    • :))

      Löysin netistä kuvia, tämän näköisiä nyysyt ovat, (uniriepu) http://www.google.fi/search?hl=fi&q=nyysy&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.41867550,d.bGE&biw=1024&bih=673&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=NB8OUY-eKsiO4gSqjoHQCA#um=1&hl=fi&tbo=d&tbm=isch&sa=1&q=Uniriepu&oq=Uniriepu&gs_l=img.3..0j0i24l4.4928.7185.2.8026.8.8.0.0.0.0.365.979.4j3j0j1.8.0...0.0...1c.1.2.img.Li5fOtjuEtQ&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.41867550,d.bGE&fp=fbbb0f22780d3312&biw=1024&bih=673&imgrc=Zs4JSGTXzQrHWM:;qvlaRbGvmVrZSM;http://2.bp.blogspot.com/-htfs6BWPPi4/T8tBGJri9PI/AAAAAAAAASI/W_qzodlKrHI/s1600/SAM_5247.JPG;http://daniela-bebek4.blogspot.com/2012_06_01_archive.html;1600;1200

    • tyttö 1v 6kk

      meillä homma meni kanssa tosi helposti :) Nykysin luen neidille sadun sohvalla illalla sen jälkeen menee isänsä kanssa hammaspesulle ja isä vie sänkyyn möyrii n, 5min ja nukahtaa :) Päivällä juo maitoa ruokailun jälkeen mukista muuten ei sitä edes halua enää :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      178
      6535
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      148
      1794
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1578
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1310
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      992
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      38
      953
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      96
      933
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      859
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      241
      835
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      809
    Aihe