Näin on.
Timo johtaa Suomen toiseksi suurinta kaupunkia Espoota.
Kohta, jo ehkä ensi kuun lopussa, alamme näkemään sen huiman muutoksen tuon kaupungin elämässä.
Toivottavasti tuo muutos on kaikille myönteinen.
PS.laisten vaalilupaukset nyt vaan kaivetaan naftaliinista ja jäädään odottelemaan kaikkea sitä hyvää, mitä nuo lupaukset meille äänestäjille ennustivat.
Timo Soini on nyt johdossa
13
190
Vastaukset
- koht johtaa -
suomen hallitustaki, ku ensin kaadetaan Katainen kumoon,,,
jooo, ja kokoomus ja SDP ym puoluee panee kapuloita rattaisiin senku ehtii,
no toivotaan että vihdoinkin aktoriteetillaan saa kaikista " kapuloista " huolimatta pajon hyvää aikaan, - espoolainen
Valtuuston puheenjohtajaksihan T.Soini on valittu, ei sentään Espoon Kaupungin johtajaksi!
- Eikös se ole ihan
iso pomo.
Kaupungin johtajahan on vain renki, jonka kaupungin hallitus valitsee ja hallituksen valitsee valtuusto.
Menikö oikein?
Hyvä näin! Timo saa lopulta osoittaa kykynsä toimia tai ei.
Esteenä ovat tietysti kokoomuslaiset sillä onhan se Espoon valtapuolue.
Saa nähr ny miks kat se naha reppi!- *Kukkahame*
Hyvä on olla jotain näyttöä noista taivaita hipovista lupauksista, on paljon mahdollista ettei Soini ehdi joka paikkaan, eikös hän ole EUssa hoitelemassa Suomen asioita.
Espoossa on puheenjohtaja ja 2. sekä 3. varapuheenjohtaja, näinkö hän menee 1 paikalle?
Pitääköhän muuttaa Espooseen kun siellä alkaa uusi aika?- pysy poissa
ei tuollasia kaivata mihinkää.
- Puutarhatonttu.
Soini on on kuin E.U aikoinaan.
Paljon melua tyhjästä! eikös Ruunekin ole Raumalta alunperin kotoisin -- Hyvästä Raumanmurteesta päätellen on.
Kyllä ne nahkansa repii nyt kateudesta itseltään -- Kun en päässyt selville , että kuka se uhri on , Mutta Timo Soini: illa on onneksi paksu nahka.Soinilla vaikea tehtävä puheenjohtajana, joutuu useimmiten nuijimaan vastenmielisiä päätöksiä. Siinä on nuijalla töitä.
- minä elän
LateVaan kirjoitti:
Soinilla vaikea tehtävä puheenjohtajana, joutuu useimmiten nuijimaan vastenmielisiä päätöksiä. Siinä on nuijalla töitä.
Siinä sitä onkin; kaksi nuijaa samassa varressa
- hevat
http://www.youtube.c
olkaamme onnellisia,jos vihdoinkin muutakin hänestä irti saadaan kiu suun soittoa.
Avoimin miehttp://www.youtube.com/watch?v=le0_hzOmGvAlin odottelemme.
ootamme puhkeaako kujat. - *Kukkahame*
pysy poissa
Tunne on varmasti molemmin puolin samanlainen, hyi olkoon hajupoika olet aina vaan perässäni.
Vastahan huutelit ettei sinun kirjoituksia saa moittia, älä tule moittimaan minua, näytä kerrankin esimerkkiä kuten itse täällä saarnaat. - Ensitöikseen
lopetti yeistyön Uudenmaan alueen yhteisen hoitotiedoston luomiseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851559
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2041481Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441144Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad44846- 14720
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30711Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21710- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20646Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617