Tekstiviesti

8965471

Olen nyt saanut puhelimeeni 3 kpl:tta tekstiviestejä:
http://m.google.fi/?dc=mgc_home
Kaikki ovat tulleet yöllä ja niistä puuttuu lähetystiedot!
Samoin sain yhden viestin Vippi:fi joka sisälsi jonkinmoisen pin-koodin.
Myös tämä viesti oli ilman lähetystietoja!

Osaisiko joku kertoa, mitä nämä ovat ja kuinka niistä pääsee eroon??

2

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Morjesta :)

      Toi eka liittyy todennäköisesti sellaiseen asiaan, että joku on mennyt omalle google-"tilillensä", mistä toi osoitekin kertoo, ja on ollut ottamassa siellä jotain ominaisuutta/palvelua käyttöön. Joissain niissä on tällaisia tekstarivahvistus-ominaisuuksia, joten kenties tällainen vahvistus/kuittausviesti on lähtenyt vahingossa sun numeroon. Eli henkilö on näppäillyt tietoihin vahingossa sun numerosi.

      Toi vippi.fi kuulostaa siltä että joko numerosi on ollut aikaisemmin jollain toisella (ja hän on käyttänyt vippi.fi-palvelua), ja sen takia sieltä tulee vielä viestejä kun hän ei ole ilmoitellut sinne uutta numeroaan.

      Tai sitten joku vippi.fi -asiakas on näppäillyt palveluun väärän numeron, ja viestit ovat tulleet sulle :)

      Nämä olivat sitten vain arvauksia :)

      Vippi.fi -sivuston kautta saat selvitettyä tuon asian, ja googlesta tulleet viestit ja niiden viestien estäminen pitää selvittää Googlen kautta.

      Tero@SoneraPartio

    • kusetus...

      latasin hd.fin.fi 5€ maksun.En päässy vip(pokax),eikä näy ainakaan leffan leffaa.Rahat kyllä lähti puhelimeni saldosta.Sainhan oudon txt:arin?Huvittavinta koko härdellissä,että luurini on out of control,Ei lähde 2kpl viestiä millään mitenkään minkään laista tolkkua.Meni uusi Sonyn puhelin paskax.Vähän vielä HD.FIN:istä,että kolme viikkoa sitten läppärini meni sekaisin,jumiin.En päässyt nettiin vaikka tein mitä?Pakko oli viedä aivan uusi kone huoltoon.Sain norm. takuun lisäksi otin 99€ lisä täys vakuuden.EI auttanut takuut!!Meni 99€ kankkulan kaivoon.T:HD.FIN suck off..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      94
      1855
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      86
      1313
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1143
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1027
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      117
      986
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      863
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      781
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      772
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      731
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      693
    Aihe