Terve.
Eli kysymys on, että jos talossa on tehty pesuhuone, jota ei ole kuvissa eli ei ole rakennusluvalla tehty. Mitä pitäisi tehdä jottai tämän saisi kuvii merkittyä ja ns. lailliseksi pesuhuoneeksi?
Jo rakennettu pesuhuone ei löydy kuvista
tietamaton1
1
218
Vastaukset
- kysyn vaan tällaista
Menet oman kunnan rakennusvalvontaan kysymään. Ei maksa mitään ja yksi niiden tärkeimmistä tehtävistä on tällaisten asioiden neuvonta.
Aika monta rakennesuunnitelma ja piirustusta joudut sitten teettämään ennen kun saat uudet rakennusluvat omasta talosta. Voi olla että joudut avaamaan pesuhuoneen rakenteet niin että kunta pystyy tarkistamaan lvis asennukset, vesieristeet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643255Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433097- 422457
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1002207- 311913
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271810- 481616
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851415- 391300
- 811132