Kauppatorin rannasta lähti aina vesibussi risteilemään kohti Nuasjärveä.
Nyt ei ole moneen vuoteen ollut kyseistä palvelua.
Nyt vaan joku rohkea yritäjä hakemaan EU-tukia ja käynnistämään tämä palvelu uudelleen.
Vesibussi
4
108
Vastaukset
- j-pennasen veli
Mene sinne odottamaan etet ole äidin kiusana kotona.
- penaali auki
Miksi pitää aina ruinata muita tekemään. Jos on kerran niin hekumoiva ajatus niin siitä vain ala toteuttamaan. Helppo se täällä on vinkua ja sitten nauraa jos toinen epäonnistuu.
- tuottopieni
Ei tainnut montaa kesää aina yksi yrittäjä pitää paattiaan liikenteessä.
Muutenkaan kajaanilaiset eivät ole oikein veneilykansaa. - Rohkeako...?
Juu, "joku rohkea"...
Tai laskutaidoton vois tuon tehdä.
Muut tietää, että eihän tuo homma kannata.
Montako kertaa kesässä kävisit itse risteilemässä?
Ja kun se polttoöljykin on tullut ihan toisiin hintoihin.
Polkuvene vois kannattaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site876061Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524442SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574192SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963789Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost73533Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1002615SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352419Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat492148Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val41479