Mimi del mar hotelli

tessa2

Olen varannut perheellemme , lapset 10, 13,16 ensi vuoden hiihtolomalle reissun playa del carmeniin Mimi del mar hotelliin. Melkein samaan hintaan olisi kyllä saanut myös all inclusive Real playa del carmen hotellin, mutta jotenkin Mimi miellytti enemmän. mutta nyt mietin että vaihdanko hotellia vai pidänkö Mimin. Minkä hintasta ruokailu ja juominen on yleensä Playassa? Ja olisko kellään tuoreita kokemuksia kyseisistä hotelleista? Kiitoksia vastauksistanne etukäteen.

1

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Viva la Mexico

      Hotelli on aivan meren äärellä. Hotellilla ei ole kunnon uima-allasta ja aamiaspöytäkin oli aika onneton. Sijainti on hyvä, mutta niin on tossa toisessakin vaihtoehdossa. Ruoka on Todella hyvää, mutta joillekin voi olla liiankin tulista. 5 av. varrella olevissa ravintoloissa ruoka on hinnoiteltu kovaksi listahinnan päälle tulee usein vielä palvelupalkkio. Jos menee vähän pidemmälle syömään, niin hinta laskee.
      Carmen ja sen lähiympäristön nähtävyydet on upea kokemus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      126
      2678
    2. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      56
      2157
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      24
      1727
    4. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      129
      1528
    5. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      364
      1298
    6. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      68
      1293
    7. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      71
      1210
    8. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1065
    9. VIELÄKIN NAURATTAA

      Seurustelua haluais. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      90
      989
    10. 128
      931
    Aihe