Mimi del mar hotelli

tessa2

Olen varannut perheellemme , lapset 10, 13,16 ensi vuoden hiihtolomalle reissun playa del carmeniin Mimi del mar hotelliin. Melkein samaan hintaan olisi kyllä saanut myös all inclusive Real playa del carmen hotellin, mutta jotenkin Mimi miellytti enemmän. mutta nyt mietin että vaihdanko hotellia vai pidänkö Mimin. Minkä hintasta ruokailu ja juominen on yleensä Playassa? Ja olisko kellään tuoreita kokemuksia kyseisistä hotelleista? Kiitoksia vastauksistanne etukäteen.

1

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Viva la Mexico

      Hotelli on aivan meren äärellä. Hotellilla ei ole kunnon uima-allasta ja aamiaspöytäkin oli aika onneton. Sijainti on hyvä, mutta niin on tossa toisessakin vaihtoehdossa. Ruoka on Todella hyvää, mutta joillekin voi olla liiankin tulista. 5 av. varrella olevissa ravintoloissa ruoka on hinnoiteltu kovaksi listahinnan päälle tulee usein vielä palvelupalkkio. Jos menee vähän pidemmälle syömään, niin hinta laskee.
      Carmen ja sen lähiympäristön nähtävyydet on upea kokemus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      82
      1279
    2. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      202
      1057
    3. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      61
      1020
    4. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      979
    5. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      156
      944
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      103
      943
    7. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      68
      856
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      119
      771
    9. Tiesin, että olet jotenkin paha ihminen

      Vaikka muuta osaat esittää.
      Ikävä
      77
      705
    10. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      121
      704
    Aihe