Krav maga?

Löytyyköhän Lappeenrannan alueelta krav magan harrastajia tai lajista kiinnostuneita? Itse harkitsen lajin aloittamista ja olisi mukava kuulla muista samanhenkisistä Lappeenrannan alueella.
31029
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olen myös miettinyt syksyllä aloittavani jonkin itsepuolustuslajin harjoittelun. Krav magaan taisivat keräillä jotain nimilistaa, jonka perusteella katsottaisiin, olisiko alkeiskurssille tarvetta.

Potkunyrkkeilystä alkaa myös syksyllä alkeiskurssi. Mainos potkynyrkkeilystä oli ainakin Sammonlahden urheilukeskuksen ulko-ovessa. Potkunyrkkeilyä taitaa päästä treenaamaan melkein kaikissa Suomen kaupungeissa. Krav maga taitaa olla vielä vähän tuntemattomampi.

Äänestä
  • Peruskurssi alkaa varmaan syyskuun-lokakuun paikkeilla!
    hyväsyy aloittaa Hyvä harrastus!
    Virallistenliittojen kurssin mainnosta ei vielä ole missään!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


iskä kirjoitti:

Löytyyköhän Lappeenrannan alueelta krav magan harrastajia tai lajista kiinnostuneita? Itse harkitsen lajin aloittamista ja olisi mukava kuulla muista samanhenkisistä Lappeenrannan alueella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu