Booky.fi on laskenut kyseisen kirjan hintaa 17,2 euroon, joten laitoin tuossa juuri tilauksen vetämään. On kiinnostavaa nähdä mistä nämä Jyväskylän kirjastohyökkäyksen tehneet puukottajanatsit oikein ovat suuttuneet.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Äärioikeisto_Suomessa_(kirja)
Äärioikeisto Suomessa kirja
3
126
Vastaukset
- Natsisika
Ei kannata tilata, kun voi lukea ilmaiseksi netissä. Aika tylsää tekstiä ja "hieman" asenteellista, kun perussuomalaisetkin nähdään äärioikeistolaisina natseina.
- persuja nävertää?
No, minä mielelläni tilaan oikeita kirjoja, eikä tuollaisen asiatietoa sisältävän kirjan tulekaan tarjota mitään adrenaliinipurskeita. Kritiikkisi tuntuu vähän asenteelliselta, osa persuistahan on äärioikeistolaisuuteen taipuvaista sakkia, suoria yhteyksiäkin persuista on ollut mm. näihin puukottajanatseihin. Eikö sitä saisi ääneen sanoa? Tuskinpa kirjassa kaikkia persuja äärioikeistolaisiksi väitetään, mutta palaan asiaan saatuani oman kappaleeni.
- ketjunaloittaja
No niin, ensivaikutelma kirjasta on varsin asiallinen, mistään propagandasta ei ole tietoakaan, vaan kyseessä on runsain viittein varustettu asiateksti. Ilmeisesti kirjassa käydään kattavasti läpi myös persujen yhteydet Suomen Sisuun ym. äärioikeistolaisiin järjestöihin, että ei ihme jos persuja taas vähän närästelee. Kaikki persut kun eivät ole natseja, mutta kaikki natsit tuntuvat nykyään olevan persuja...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2689653IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3076836Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?741705Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61421Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.941297- 1091161
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751079Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin41882Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23756MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk313748