Läppärin pikanäppäimet

Nettiä selatessa kun hiiren kiekkoa painaa niin linkki aukeaa uuteen välilehteen, miten linkit aukeaa uuteen välilehteen läppärillä?
666
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ctrl valinta

Äänestä
  • Sehän se.

    Äänestä

Riippuu läppäristä ja käyttöjärjestelmästä. Omassa läppärissäni linkki aukeaa uuteen välilehteen klikkaamalla linkkiä kahdella sormella, yhdellä linkki aukeaa nykyiseen välilehteen.

Äänestä
  • ...siis klikkaamalla touchpadia kahdella sormella hiiren kursorin ollessa linkin kohdalla. Pieni täsmennys.

    Äänestä

Mulla aukeaa painamalla hiiren oikeaa ja siirtämällä osoitinta ylös. Hiirieleet on käteviä.

Äänestä

itsellani firefox avaa linkit keskinappulalla oletuksena uuteen välilehteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Dummf kirjoitti:

Nettiä selatessa kun hiiren kiekkoa painaa niin linkki aukeaa uuteen välilehteen, miten linkit aukeaa uuteen välilehteen läppärillä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu