Saigon-Sihanoukville

Tarkoitus olisi matkustaa Vietnamin Saigonista Kambodzaan Sihanoukvilleen, onnistuuko matka maateitse ja kauanko matka kestää? Lentäen? Meriteitse?
1280
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ha Thienin kautta bussilla, matka-aika jotain luokkaa 12 tuntia.
Phnom-Penhin kautta,ehkä tunnin pidempään.
Lentämällä SGN-REP-KOS hinnan voi tarkistaa Cambodia Angor Airin sivuilta.
Itse tulossa kolmen viikon päästä Mekongia pitkin Phnom-Penhiin,josta privaatti taxi Sihanoukvilleen,taxi $60 sivu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-Sarana- kirjoitti:

Tarkoitus olisi matkustaa Vietnamin Saigonista Kambodzaan Sihanoukvilleen, onnistuuko matka maateitse ja kauanko matka kestää? Lentäen? Meriteitse?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu