Järvilehto??

Ei anneta tämän tappajan painua unholaan.
12119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

millos se tv -jakso tuleekaa?

missä on zei zei ?

Äänestä

Never forget!

Äänestä

Tappaja? Millä perusteella? Ei JJ ole tappaja vaikka olisikin syyllinen siihen mistä syytetään.

Hiukan kannattaisi miettiä mitä älyttömyyksiä kirjoittaa.

Äänestä
  • Kuolemantuottaja vai? Tuntusko paremmalta?

    Äänestä

  • Muisti män. kirjoitti:

    Kuolemantuottaja vai? Tuntusko paremmalta?

    Kyllä, jos on syyllinen siihen mistä syytetään niin kuolemantuottamushan siinä on kyseessä.

    Äänestä

Samoin sinä voisit olla kirjoittamatta mitään kun et mistään mitään tunnu ymmärtävän mitään. Jos olisi ollut Jåmalvikin kanavalla tuona kyseisenä hetkellä olisin ottanut menomatkalla valokuvan Puttosen takaraivosta. Olen kokenut takaraivokuvaaja. Eturaivosta en uskalla kuvaa ottaa ettei pannu kolise. Salaa on parempi.

Äänestä

Tota veneen raatoa kun katselee niin kyllä on aikasen selvä kummalla paikalla henkiin jäänyt on istunu. Kuski on lentäny kun leppä keihäs veteen ja toinen ei paljon ole kerenny lentää kun on ollu romujen seassa muroina. Ei tarvii kummonen tutkija olla että tun tuosta huomaa.

Äänestä
  • On varmaa että joku tai jotkut näkivät kumpi sitä venettä ajoi, mutta se on tuo raha joka tarpeeksi maksettuna panee unohtamaan. Samoin kun unohti itse tekijäkin.
    Kyllä nyt pitäisi Suomalaisen oikeusjärjestelmän näyttää miten kuuluu toimia eikä kumarrella maineen ja rahan perään. Riittääköhän jos tavallinen tallaaja ajaa kännissä jonkun hengiltä ja "ei muista mitään" tuomitsematta jättämiseen?

    Äänestä

takaisin oikeuskäsittelyyn ?

Äänestä
  • Palasi. Käsittelen sitä parhaillaan omassa Oikeussalissani. Määräsin ylituomarina uuden tutkinnan, eli on kerättävä mahdollisimman kattava otos takaraivoista otettuja kuvia ja vertailtava niitä keskenään. Niistä löytyy vastaus kaikkeen. Niistä näkee syyllisen jos mistä, minulla on kokemusta juttujen ratkaisemisesta tällä tavoin. Eräänkin Puttosen tapauksesessa tiesin syyllisen heti kun olin ottanut kuvan takaraivosta kokiskamerallani. Määräsin heti elinkautisen.

    Äänestä

penkiltä ei kummaltakaan puolelta ole voinut lentää noiden pulpettien läpi.Ainoa mahdollisuus jäädä eloon tuosta törmäyksestä on olla keskikäytävällä jos lentää veteen käytävää myöten.Äkkitörmäys on kuolema tuossa vauhdissa

Äänestä

jj ajanut, kaveri tuskin olisi päässyt tuonnekaan asti sitä vauhtia, eikä jj olisi edes sallinut. Ihan kuin Bodomilla, mitään en muista, mutta en tappanut/ajanut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Muisti män. kirjoitti:

Ei anneta tämän tappajan painua unholaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu