Ootteko jätkät huomannu miten naisist o tullu nii saatana vaativii. "En vois seudustel jätkän kaa joka ei käytä neuleita ja pelaa lätkää tai vähintää futist. Nii ja sit täytyy ol kans joukkuee paras siin. Nii ja apua, pojan täytyy ol kans lihaksikas, muttei liian. Sen täytyy ol hauska, muttei liia hauska. Sen täytyy ol söpö, muttei nössö näköne. Sen täytyy lähettää joka ilta viesti kui paljo se rakastaa mua."
Mut hei back in todellisuus... Tollasii jätkii on vaan leffois ja sen lisäks iha järjettömä harvas. En sano etteikö osa tytöist olis iha täs maailmas ja hyväksyis vähä normimmat jätkät. Pointti kuitenki... Suomalaisist naisist o alkanu tulee koko aja vaativampii.
Mut hei back in todellisuus... Tollasii jätkii on vaan leffois ja sen lisäks iha järjettömä harvas. En sano etteikö osa tytöist olis iha täs maailmas ja hyväksyis vähä normimmat jätkät. Pointti kuitenki... Suomalaisist naisist o alkanu tulee koko aja vaativampii.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Naiset haluu kuunkin taivaalta kaikki pitäs tehä puolesta että kelpais ne vaan nalkuttaa
Ja jos naiselle lupaa kuun taivaalta niin se olettaa myös saavansa sen...
Eläpä yleistä. Jos tässä yleistämään aletaan nii voisin sanoa samaa miehistä. Kaikki haluaa laihan iso tissisen ja peerseisen blondin.
nii toikin on totta!:D mut mulle kelpaa sellai perus suomalainen "juntti" mies joka on vähä yksinkertainen oma itsensä. Toki haluan itseäni pidemmän ja lihaksikkaamman pojan. Tarkoitan kuitenkin sitä että pojalla pitää olla massaa enemmän kuin mulla ja oon aina unelmoinnu miehestä joka jaksaa nostaa mut ja pelastaa hädästä jos on tarvetta :DDDD mut toi on vaan unelma.
ite taas ottaisin ennemmin bruneten mutta ei sillä oo nii väliä eikä tisseilläkää oo väliä. luonne ja kasvot
En väitä etteikö jotku miehet voi ol niitte laihoje iso tissiste blondie perää, mut totuus on et suurin osa miehil on aika erikoine maku. Aika iso osa pitää niit jopa vähän ällöttävinä (itseni mukaan lukien).
Mutta oon iha viimisen puolen vuoden aikana huomannut tän et naisist o tullu paljo vaativampii.
Ittekki huomannu et kaikki mun kaverit alkaa olee hirveen pikkutarkkoja poikien suhteen :o itte ei oo oikee mitään kriteerejä kuha on ees jotain yhteistä sen pojan kaa ja ei oo mikään pedari ja ulkonäöltä se että ei oo mikään 100 kilonen läski ja et huolehtii omasta hygieniastaan ees pikkasen (käy suihkussa eikä haise you know). Jos tälläset kriteerit on pojille liikaa nii se on hankalampi juttu mutta en kyl ite tosiaankaan ala kritisoimaan esim harrastusta tai pojan pukeutumista..
näin linkissä aivan i-ihanan tyypin!
Jäin vaa jotenki kaipaamaan sitä :/
Menin sit seuraavana päivänä kattoo mun serkunkaa kaikki postiluukkujen nimet ja muuta :\ ei tuottanu tulosta. Miten löydän saman tyypin uudelleen?
totta kai naisella saa olla vaatimuksia miehen suhteen, kunha ne pysyy rajoje sisäl niiku sulla :) ja hyvä että joku nainenki on huomannu tätä samaa... useimmat naiset väittää loppuu asti et ei kukaa nyt vaativa oo et kaikki käy, mut loppujen lopuks nää tyypit ei huolis muutaku ne "parhaat"
kiva yleistys (y)
itte kiinnostun jätkist jotka on kivoja. millää muul ei oo välii ku sil luonteel mulle
liian vaativa ?
Mulle kelpaa ihan sellanen joka kuuntelee samaa musaa ku mä, huumorintaju jotain samaa rataa ja et ajateltais maailmasta suht samallai. "ihmisen muotoinen" on aika hyvä kuvaa mun ulkonäkökriteereit. Toi ei välttis kuulosta paljolt mut kyl se on koska oon tällane feministirokkari..
Jepp, munki kaverit o pikkutarkkoi pojista.. ite en niinkää kuha luonne on kiva ja muute ilone ! ja hygieenia kunnos :D Mielellää normipainone tai vhä yli mut ei liikaa ! ei pitäs olla liika kriteerei , mun makuu :D
pakko sanoa että oon just tollanen! :')
kiva ! (:
Tsiisus sentää, ei kaikki kuuta tartte. Itelle riittää mukava, huumorintajunen jätkä jol sais ol harrastus, just vaikka joku futis tai lätkä:) Ja sehän alkas olee ahistavaakin jos joka ilta toine lähettelis rakastavansa nii paljo :o Eikä pieni söpöys/komeus ois haitaks :)) Ja kaikillahan joku salainen unelma poika/tyttö on olemassa
Welcome to the real world, Jim.
Itselle ei ole edes väliä onko muija vai jätkä, läski vai laiha, ihminen vai jokin muu vielä teoreettinen ajatteleva, tunteva ja tietoinen olento. 3D naiset on pinnallisia, materialisteja ja suurin osa täysiä idiootteja.
Nykymaailmassa toi "lihaksikas ja urhea mies" stereotyyppi vaikuttaa sivistyneempien mielissä jo komediselta, mutta jotkut proletariaattiin kuuluvat yksilöt on valitettavasti vieläkin tämän alkukantaisen ja anakronistisen harhaluulon vallassa.
Get over it, stupid. Hanki tulpa tai waifu.
Tai Alkosta kassillinen viinaa hehheh.
Mulle kelpaa vain paras jätkä kuten leffoissa ym. Ei suomessa ole sellaista kaikki jätkät on sikoja ja rumia
"Vaativia" tyttöjä, yhtä paljon pojissa on vaativia ellei jopa enemmän. Ja jos itse olisit tyttö tuskin ihastuisit näihin WoWi nörtti selkärangattomiin poikiin, jotka ei ole käynyt suihkussa kuukausiin. Niin ja se harrastus tyttö tuskin välittää siitä paskaakaan. Joten valittajat jotka valittaa näin turhasta asiasta, että tytöt on liian vaativii. Alottajakin kerto kuinka tytöt kiinnostuu enemmän: verkkarit roskiin--> suihkuun --> kauppaan ostaa neuleet/kauluspaidat--> parturi --> niin ja sitten vaan tutustuun tyttöihin (joo en kyllä itekkään uskalla jutella tytöille). Joo tajusitte pointin. Ps. Tytöt ei kiinnostu kusipäistäkään vrm :DD niin ja tyypit jotka ei jaksa nostaa ees 2kg hauiskäännöllä miettii "tytöt liian vaativii", HERRANJUMALA TYTÖT HALUUA, ETTÄ POIKA JAKSAA NOSTAA HÄNET... hmm niin miettikääpä sitä.
En TASAN käy ostamassa mitää neuluspaitaa.
ehkä te pojatvoisitte katella muitaki tyttöjä ku niitä suosittuja horoja...
katkeruutta ilmassa...