Olen menossa la katsomaan pentua mitään en oo vielä maksanut. Passi. Siru ja el tod on. Ostopäätöksen voin tehdä satamassa. Onko luotettavaa? Kasvattaja tiina Kuusinen? Onko kokemuksia luotettava? Anto tosi hyvän kuvan ja kysele ja kerto. Vastas mun kysymyksiin yms.
chihuahua mix virosta
3
431
Vastaukset
- Ei kannata
Ainakin hän on pienen googlailun mukaan tuonut Virosta halpoja mix-pentuja. Ainakin 2010 vuodesta lähtien... ja paljon. Miksi ihmeessä tuottaa Virossa, eikö olisi helpompi siirtyä kasvattamaan Suomen puolelle, jos niin paljon syntyy pentuja jotka myydään Suomeen? Ja Keltainen Pörssi on tunnettu varastettujen/pentutehdaspentujen myyntipaikka. Sieltäkö bongasit ilmoituksen?
- mietippäs nyt..
En suosittele että ostaisitte tuon koiran vaikka päätös onki teidän. Itse teimme sen virheen ja ostimme koiramme virosta juuri satamassa koira ilmenikin myöhemmin n.5 viikkoiseksi vaikka omistaja sanoi että se on 8vk jouduimme luopumaan koirasta koska se oli liian heikko ja erkanoitui äidistään liian aikasin. Toki tuo voi olla ihan hyvä ja ettei se ole mikään tehtailia mutta itse olen nykyään todella tarkka enkä enää koskaan halua tehdä sitä virhettä etten menisi käymää siellä paikassa jossa pennut ovat. Kaikkein paras ja luotettavin koira on helpompi ottaa kennelistä ja siellä voi sitten tutusta paremmin kasvattajaan ja pentuihin.
Oma on päätöksesi mutta nyt näit minun kantani :)
Toivottavasti et tule pettymään :) Chihuahua - Pennut paperit
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841626Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691541Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2701276Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691252- 56867
- 66844
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em64837Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40821- 40817
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44781