Kaikki tietää miten twist on keksitty, mutta harva tietää miten ripaska. Venäläiset keksivät ripaskan isonvihan aikaan itä-suomessa, kun Venäläisten sotilaitten piti käydä tarpeillaan Suomalaisessa huusissa. Suomalaiset olivat tehneet vinon istuinosan Venäläisten kiusaksi. Kasakalla, kun tuli hätä niin hän joutui kyykyssä olemaan, kun katto oli matalalla ja pinta vino. Jotta hän pysyisi reiän kohdalla sontimassa, hän joutui jalkoja liikuttelemaan rivakasti, eli ripaskaa. Joskus kävi vahinko, kasakka tipahti huusin reiästä sontakasaan. Muistan nuorena kuulleenikin, kun vanhat ihmiset sanoivat Venäläisistä, että he haisevat paskalle. Nykyään tätä haju pelkoa ei enää olekaan, kun Suomessa on pelkästään vesiklosetteja, nyt vaan Venäläinen kastuu, kun tippuu renkaalta.
Все знают, как поворот был изобретен, но мало кто знает, как гопак.Русские пришли в ногу со временем Wrath гопак в восточной Финляндии, русские солдаты должны были заплатить вызов в финском huusissa.Финны сделали косые сиденье русский неприятность. Кучу Калла, когда дело дошло до чрезвычайной, как он должен был быть на корточках, когда крыша была низкой и наклонные поверхности. Для того, чтобы сохранить отверстие в его sontimassa, он был вынужден переехать тяжести в ногах быстро, то есть гопак. Иногда это была жалость казачьего упал крикнул в куче грязи отверстия. Я помню, как молодой kuulleenikin, так как старые люди говорили русским, что они пахнут как дерьмо. Сегодня это запах страха больше нет, как в Финляндии только туалет, теперь русский намокнет, капающей из шин.
Venäläinen vessa vitsi
ripaska
3
601
Vastaukset
- jkop
niijkkö
- ai, juu
..ihan totta?
Kakalinkakalinkakalin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2502239- 1921684
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471329Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501035- 41836
- 14820
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31790Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23768Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25766Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647