Äiti pakottaa

Äiti pakottaa mua menemään ulos. Onko se edes laillista. Mitä siellä ulkona voi tehdä. Oon yläkoulu ikäinen.
5244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

jaa'a, ehkä vain menet ulos

Äänestä

Niin ja ainut kauppa 40kilometrin säteellä on s-market.

Äänestä

Sano että heittää keskustaan jos tahtoo sun olevan ulkona. nuori tarvittee virikkeitä eikä vqin takapihaklla seisontaa.

Äänestä
  • Sinne on tunnin matka. Taidat asua hesassa kun et tajua että se on pitkä matka ja sielä käydään ehkä 1 kerta/kuukausi

    Äänestä

Mun äiti ja iskä vetää mut väkisin ulos just samaan kuin koko muu perhe. Sitten joudumme joko töihin tai joudumme olemaan takapihalla, oli mikä sää tahansa, silti 2 tuntia. Haluaisin mennä omaan aikaan ulos!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


atrytone. kirjoitti:

Äiti pakottaa mua menemään ulos. Onko se edes laillista. Mitä siellä ulkona voi tehdä. Oon yläkoulu ikäinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu