ladatut scenet fsx:ään

miten fs nordicista ladatut sceneryt saa toimimaan ? Olen purkanut ne addon scenery kansioon. Vaan ei näy simussa. Esim. eftp, efhf, efku ym.
3257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kato "yhteensopivuus" fsnordicin sivuilta. Melkein mikään kenttä ei ole yhteensopiva FS X:än kanssa

Äänestä

Sori. Luulin että tarkoitit http://fisd.fsnordic.net

Mutta ei normi fsnordic sivullakaan ole paljoa FS X yhteensopivia tiedostoja.

Esim.

Design: FISD
Version: 1.8
Description: FinnTerrain adds accurate roads, coastlines and other terrain data to Finland. Version 1.8 covers the whole Finland. FinnClass 2.2 or greater required.
For FS2004

Äänestä
  • Joo kiitos. Fs9:llä tosiaan jokseenkin kaikki toimi vaan ei fsx:ssä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei toimi kirjoitti:

miten fs nordicista ladatut sceneryt saa toimimaan ? Olen purkanut ne addon scenery kansioon. Vaan ei näy simussa. Esim. eftp, efhf, efku ym.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu