@suomi24, @jarnos24
Nuo tilastot ja ne numerot.. Menee ymmärrys..
Tilastojen numerot kasvaa vaikka ei ole tarvinnut uudelleen kirjautua - sehän tarkoittaa Käyttäjätunnuksen/salasanan antoa. Ei tarvi välttämättä kirjautua pariin päivään ja kuitekin jostain ne numerot vain kasvaa ja elää, TÄH?
Haun/HAKU-toiminnon pitäisi palauttaa profiileja oletuksena 'Viimeksi kirjautuneet'-järjestyksessä - mitä se tarkoittaa??? Ainakaan se ei toimi. En käsitä mitä näillä halutaan käyttäjälle esittää, termeillä mitkä ei merkitse mitään, tarkoita mitään, eivätkä ainakaan toimi..
Milloin sitä sitten on ONLINE??? Milloin on kirjautuneena?? Eihän sitä näköjään itse voi edes hallita. Eikö se järjestys mm. HAKU-toiminnossa voisi olla vaikka viimeksi aktiivinen? Siis viimeksi jotain tehnyt Treffit-palvelussa.
Selkeyttä tähän kaaokseen, please
Kirjautuminen, ONLINE, Viimeksi kirjautuneena - mitä se on?????
9
392
Vastaukset
- aiheellinen purnaus
Tuo on varmasti virhe numero 1, että ei näe online-tilassa olevia.
Virhe numero 2. on hakuasetusten taleentamismahdollisuuksien puuttuminen.
Taustavärit saisivat muistuttaa enemmän muuta suomi24:ää- rauhaa surffailuun
Online-tilan näyttäminen loukkaa käyttäjien yksityisyyttä ja edistää toisten turhaa kyttäämistä.
Heippa,
Kiitos aktiivisuudestanne. Tutkimme parhaillaan tilastojen toimintaa sekä hakujen listautumista. Online-tilan näkyvyys on kehityslistallamme ja olemmekin kertoneet, että se tullaan tuomaan palveluun.
Terveisin,
Elina
Suomi24- First thing first
@suomi24 , niin on kuukausi kulunut, kun kerroitte online-tilan näkyvyyden lisäämisestä. Kuinkahan kauan sitä vielä joudutaan odottamaan?
Online-tilasta ja hakutoiminnosta (ja sen talletusmahdollisuudesta) on annettu palautetta eniten, kumpikaan valitettavasti ei vielä toimi. Tuntuu, että näperellään pikkuasioiden kanssa (kuten esim. horoskooppimerkkien, viestien arkistointi, poistonappulan tms.), jotka toki täytyy korjata, mutta priorisointi on vähän pielessä.
Suuret linjat kuntoon ensin, sitten vasta hienosäätöä!
Heippa,
Tottakai teemme jatkuvasti montaa prosessia yhtä aikaa. Se, että teemme jotain pieniä fiksejä, ei tarkoita ettemme tekisi yhtä aikaa myös isompia korjauksia. Kerroinkin jossain ketjussa, että online-tilan näkyvyys on koko ajan työn alla, mutta ennen sen tuomista julkiseksi, haluamme tuplavarmistaa sen toimivuuden. Virheistämme oppineen.
Terveisin,
Elina
Suomi24- aktiivisesti_in
HeissuliHei Elina ja muu Suomi24 poppoo
Täytyy myöntää ainakin se, että kyllä teillä ainakin on lehmän hermot, kun päivittäin näitä viestejä luette. Toisaalta siitähän teillekin palkkakin maksetaan.
Olisi kiva kuulla edes karkeata arviota, missä kohtaa tuo ONLiNE tila ja kijautumisen näkyminen on.
Eli meneekö siihen vielä muutama viikko, muutama kuukausi vai ehä pidempään.
On meinaan senverran tärkeä asia kun joutuu summanmutikassa tuon viiden viestin varassa olemaan.- ajan kanssa
Summamutikassa kirjoittajille ei pitäisi antaa sitä viittäkään viestiä. Tosissaan jos on niin kaksikin tutustumisen kohdetta kerralla on paljon.
- Richard Hammond
Kirjautuminen?? KIrjautiminen lukemaan sähköpostia? Periaatteessa sehän on sama kirjautuminen..
Eikö kirjautumisen sijaan pitäisi olla milloin viimeksi aktiivinen Treffit-palvelussa?? Siis sehän on paljon oikeampi asia, etenkin kun istunnon ja kirjautumisten kanssa näyttää olevan täysi sotku - mikään ei ole kuin olettaisi. Ei ole esim. pakko kirjautua uudelleen päiväkausiin - siis olenko silloin kirjautunut vai kuka ja mitä ja häh???
Nyt kädet saveen siellä @suomi24, @jarnos24!!! - aktiivisesti_in
Kirjautuminen treffeille on eri asia kun kirjautuminen sähköpostipalveluun. Tarkoitin tässä sitä aikaa, koska käyttäjä on antanut käyttäjätunnuksensa ja salasanansa
http://treffit.suomi24.fi/site/login sivustolle eli tämä tarkoitti vain näitä treffejä.
Tietääkseni jos kirjaudun sähköpostiini https://posti.suomi24.fi/ osoitteen kautta, tuo ei näy treffipuolella kirjautumisena.
Elina ja muut kumppanit suomi24.fi:n puolelta, tai joku muu joka tietää, voisitte ottaa tähän kantaa eli onko näin vai ei
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai877963Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki424708Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414341Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit442546Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.921381- 391243
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress401207Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391140Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?631090Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1661070