Nyt tarvitaan asiantuntemusta.
Ongelma on se, että ratissa on melkoisesti "klappia" eli sitä täytyy kääntää ainakin sentti suuntaansa ennenkuin se alkaa ohjaamaan. Tämä on hieman vi**umaista kun pitäis ajaa tarkasti.
Voiko tälle tehdä mitään?
Ongelma on se, että ratissa on melkoisesti "klappia" eli sitä täytyy kääntää ainakin sentti suuntaansa ennenkuin se alkaa ohjaamaan. Tämä on hieman vi**umaista kun pitäis ajaa tarkasti.
Voiko tälle tehdä mitään?
Vastaukset 4
Vanhimmat
pelin kun käynnistät niin sieltä pitäisi löytyä control valikosta kalibroimisen yhteydestä eli silloin kun rattia käännetään vasemmalle ja oikealle niin pystypalkit joilla voi säätää ns. kuollutta aluetta jolloin ratti ei haistele tätä aluetta mitä säädät.
Tätä aluetta pitäisi varmaan saada pienemmäksi jolloin ohjaustuntuma tarkentuu.
perkeekkele kun ei löytynyt noita tommosia asetuksia ollenkaan.
ja sitten tulee vielä toinenkin kysymys WRC3:sta;
miten ne lukitut rallit saa auki? Ei kai koko MM sarjaa tartte ajaa yhdeltä istumalta läpi? Olen ajanut Monacosta > Suomeen ja sitten puutui paikat. Luulin, että Saksa ja Suomi olisi auenneet tällä, mutta EI !
Laita se kursori pikakisan kohdalle. Sitten painat 13 kertaa starttia ja sitten äxää, muistaakseni noin.
minäkin ihmetelin sammaa asia mutta sain tietää sen yhdeltä joka oli kirojtanut se pleikari sivulle.
Nyt aukes kaikki lukitut rallit.
Enää pitäis tietää onko tolle ratin "klapille" mitään tehtävissä.