Tarkoitus olis lähteä lukion jälkeen opiskelemaan media-alaa. tarkempaa osa-aluetta en vielä tiedä. Osaisko kukaan suositella tai kertoa kokemuksia tms.?
Media-alan koulutukset
2
141
Vastaukset
- Kuultuja kokemuksia
Media-alakin on (menneitä?) hypealoja, joille tunku on ollut suurta, mutta joilla tosiasialliset työmahdollisuudet ovat vähäisiä. Opiskelijoiden riisto alalla kyllä on osattu: palkatonta harjoittelua omakustanteisin matkoin ja eväin on ollut runsaasti tarjolla. Miksipä maksaa jollekin, jos saman voi teettää aivan ilmaiseksikin.
- Mediaa seuraava
Kannattaisi ensin hankkia tai saattaa ainakin loppusuoralle media-alan maisterin tutkinto ja tulla vasta sitten keskustelemaan tälle palstalle. Palstan alaotsikko nimittäin on "Tavoitteena lisensiaatin- tai tohtorintutkinto? Keskustele akateemisista jatko-opinnoista."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.855050- 473522
- 1053345
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj342541- 1992513
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️262207- 1332069
- 201809
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51699- 1821678