Happy Baby tuplat, kokemuksia?

Aiemmin jo joku kyseli ks.vaunuista. Kävin myös katsomassa Lastenturvassa niitä. Myydäänköhän näitä vaunuja muualla? Siellä olivat huomattavasti kalliimmat kuin esim. Briot.... Onko kokemuksia lisää noista vaunuista? Kummat paremmat kolmi vai nelipyöräiset?

Kiitos jo etukäteen.
2569
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mulla ei oo henk.koht kokemusta, mutta ne vaikuttavat hyviltä. Semmoset tulee tähänkin taloon kun on toisenaika. Itse pidän noin yleensäkkin 4 pyöräsestä mallista, tuntuu jotenkin huterilta noi 3 pyöräset ja jos varsinkin tuplavaunuissa ajattelee niin pelkäisin niiden kippaavan. Happy babyllä se 4 pyöränen tais olla nimeltään "spider".

Äänestä

Hei!

Mulla on ollu Happy Baby Spider Duo-rattaat käytössä 0-1v 2-3 vuotiaille sisaruksille yhteensä vuoden ajan siis.

Tosi hyvät on ollu ja just nimenomaan nelipyöräsenä ei oo yhtään edes huterat. Oon vaunujen toinen käyttäjä ja mua ennen ne oli kaksosilla. Mulla on yks kova koppa ja 2 ratasosaa ja sit mulla on pehmeet tavarakorit. Parasta noissa on ollu ku mun pienempi lapsi syntyi kesällä. Sain vauvan suojattua hyttysverkolla ja muilla systeemeillä omalle puolelle ja isompi lapsi ei siihen päässyt käsiksi eikä myöskään joutunu istumaan hirveen toppauksen alla. Se oli kans plussaa että vauva oli kasvot mua päin ja sitten isompi lapsi näki eteenpäin.

Nyt sitten kun lapset on isompia niin on ollu hyvä, ettei tuo pienempi pääse huitomaan isompaa ja repimään hiuksista.

Vaikka noi on tosi isot niin niillä pääsee aika ketterästi kulkemaan ja lapset ei tunnu hirveen painavilta siellä kyydissä. Onneks.

Noita löytyy aina välillä sarjassa huuto.netistä käytettynä. Mulla ainakin noi 04vuotiset on edelleen ihan toimivat ja niissä on suurin vika kolhut mitä on tullu ku koluaa ovista.. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaniini kirjoitti:

Aiemmin jo joku kyseli ks.vaunuista. Kävin myös katsomassa Lastenturvassa niitä. Myydäänköhän näitä vaunuja muualla? Siellä olivat huomattavasti kalliimmat kuin esim. Briot.... Onko kokemuksia lisää noista vaunuista? Kummat paremmat kolmi vai nelipyöräiset?

Kiitos jo etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu