Digi-TV antenni kaupungin keskustassa

Näkyykö Helsingissä läppäri-tv keskustassa tai Vallila/Pasila alueella omalla pienellä antennilla.
3168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos on kerrostaloista ja muista maastoesteistä vapaa suora näköyhteys Espoon Kivenlahden suuntaan, niin ehkä. Tuo riippuu myös virittimen herkkyydestä, mutta perussääntö on kuitenkin, että televisiovastaanottoon tarvitaan kunnollinen sisäantenni tai sitten kytkentä taloyhtiön keskusantenniin.

Äänestä

Näin on, ja ne digitikkujen mukana tulleet kynänmittaiset antennit voi vääntää mutkille ja tehdä niistä champpanjavispilä, telkkari niillä ei näy. Joskus sisäantenniksi riittää vain kattoon kiinnitetty ulkoharava.

Äänestä

No varakeinona on mokkula ja yle-areena.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


digio2 kirjoitti:

Näkyykö Helsingissä läppäri-tv keskustassa tai Vallila/Pasila alueella omalla pienellä antennilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu