Laser näppis...

668
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

itviikko trolli..

Äänestä

Wauuuu,, Apple Patentoi PYÖRÄN !!!!

Äänestä
  • Täällä näköjään typerät kakarat aukovat päätään asioista, joista eivät ymmärrä yhtään mitään. Patenttia voi hakea mille tahansa keksinnölle. Myös vanhalle idealle voi saada patentin, jos siinä on jokin uusi tekniikka tai idea. Esim. Noihin heijastettaviin näppäimistöihin voi saada "osapatentin" jos esim. Heijastavassa projektorissa on uusi komponentti, tai menetelmä jolla valo heijastetaan. Patenttia ei siis saada koko menetelmälle vaan osalle siitä. Tässä toimittajakin on ollut tavallinen tollo, kuten yleensä ovat.

    Äänestä

  • Tuotteita pahentoinut kirjoitti:

    Täällä näköjään typerät kakarat aukovat päätään asioista, joista eivät ymmärrä yhtään mitään. Patenttia voi hakea mille tahansa keksinnölle. Myös vanhalle idealle voi saada patentin, jos siinä on jokin uusi tekniikka tai idea. Esim. Noihin heijastettaviin näppäimistöihin voi saada "osapatentin" jos esim. Heijastavassa projektorissa on uusi komponentti, tai menetelmä jolla valo heijastetaan. Patenttia ei siis saada koko menetelmälle vaan osalle siitä. Tässä toimittajakin on ollut tavallinen tollo, kuten yleensä ovat.

    U mad?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vanha juttu! kirjoitti:

http://www.itviikko.fi/uutiset/2013/02/06/apple-puuhaa-heijastettavaa-nappaimistoa-ipadiin/20132044/7

Ikävä kyllä Applen patenttihaaveet jää, koska moisia on ollut jo vuosia!
Ei Applekaan voi jatkuvasti petentoida toisten tekniikaa...

http://electronics.howstuffworks.com/gadgets/travel/virtual-laser-keyboards.htm
http://www.gadget-o.com/tech/virtual-laser-keyboard.html
http://gadgets.infoniac.com/e-ball-computer-concept.html
http://www.nicomovil.com/computer/keyboards/virtual-laser-keyboards-back-to-the-future/attachment/laser-keyboard-7/
http://www.lulusoso.com/products/Laser-Keyboard-Wireless.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu