täysimetys ja raskaaksi

Onko kukaan teistä tullut täysimetyksen aikana raskaaksi? Silleen että menkat ei ollu vielä alkanu ja imetysväli ei ole ollut yli 4 tuntia?
3427
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En ole tullut. Ennen jälkitarkastusta kondomi käytössä sen jälkeen minipillerit.
Ainoa 100% ehkäisykeino on selibaatti. Eli imetys EI kuulu siihen kategoriaan!!

Äänestä

Minulla minipillerit, kondomi ja täysimetys ja tuloksena on toinen lapseni, lapsilla siis 11kk ikäeroa. :)

Äänestä

Minä tulin raskaaksi kun synnytyksestä oli kulunut vasta 3kk, vaikka täysimetin esikoista joka oli jatkuvasti tississä kiinni (myös öisin, koska nukkui mun kainalossa) Yllätys oli melkoinen, mutta ei järkytys, sillä olimme kyllä keskustelleet miehen kanssa ja sopineet, että tehdään sisarus heti perään (mutta ei kyllä arvattu että tulisi noin nopasti...) Muksuille lopulta tuli ikäeroa 11kk! Nyt ovat 2 ja 3 vuotiaat, ja odotan kolmatta :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysynpähän vaan kirjoitti:

Onko kukaan teistä tullut täysimetyksen aikana raskaaksi? Silleen että menkat ei ollu vielä alkanu ja imetysväli ei ole ollut yli 4 tuntia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu