Etsin puoliskoa ulkosuomalaisista..

Muutto_lintu

MInä haluaisin löytää miehen joka asuu ulkomailla ja käy vain kesäisin suomessa. Ihan siis suomalaisen miehen. Alkaa taas niin kyllästyttää tää melankolinen kansa ja pimeä, kylmä talvi. Olen 49v sinkkunainen, varmasti täysin varteenotettava morsio/ ystävä ehdokas. Savuton ja raitiskin, tosin en mikään tiukkapipoinen : ) Vaan mistäpä sitä löytäisi näitä ehdokkaita?

Ei kertakaikkiaan innosta täältä suomesta puoliskon etsiminen. Ei vaan tunnu siltä että tänne haluaisin jäädä. Aikoinaan olen asunut Ruotsissa sekä Espanjassa jonkin aikaa. Lasten takia olen asunut täällä suomessa jotta he saavat hyvän koulutuksen sekä voivat itse valita suuntansa elämässä. No, vanhempi tytär asuu Kiinassa, asunut jo useamman vuoden. Sitä ennen hän asui ruotsissa ja ehti hankkia sieltä kansalaisuudenkin. Nuorempi lapsi on suunnitellut jo useamman vuoden Jenkkeihin muuttamista. Se on hänen haaveensa. Minulla ei jää tänne suomeen ketään kaipaamaan eikä kaivattavaa.
Siskopuoleni asuvat Ruotsissa. Missähän päin palloa se minun paikkani olisi? Jossain Kiinan, USAn ja Ruotsin välimaastossa : D Taitaa olla aika laaja alue....

4

325

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muuttolinnunpoika

      Voi sinä muuttolintunen, viestisi on houkutteleva, olisi ihana tavata sinut, ihan vain ihmisenä, parisuhde voi sitten kuitenkin olla ongelma... mä olen katsos gay, minulla on hyvin paljon lähipiirissäni naisia, mutta suuri rakkauteni on juuri mieheni kanssa sammumassa, etsin uutta, noo en edes tiedä vielä mitä, 15 vuotta on tullut oltua tuon saman miehen kanssa... mutta jos kiinnostaa, että oltais kavereita niin kirjoita vaan... ehkä kaipaisin vain sitä, että jollakin olisi suomalainen ajatuksenjuoksu, mies tai nainen, yksi lysti, mä olen nelikymmpinen ja asun täällä saksankielisessä Keski-Euroopassa.

      • Muutto_lintu

        Voi kun ikävää että parisuhteesi on loppumassa :( Toivottavasti jaksat olla positiivinen ja ajatella tulevaisuutta


    • sinkkumies37

      voi, lisää tällaisia ilmoituksia :) Minä taidan tosin olla hieman poikanen sinulle mutta tämä sai täällä Sveitsissä hymyilemään :)

    • Meikäpoika

      Minä olen vasta aikeissa muuttaa aurinkorannoille. Nyt asun Suomessa. Ulkosuomalainen olen ollut. Viimeiset vuodet olen työskennellyt täällä. Olen vapaa mies lähtemään, kun käytännön järjestelyt saan hoidetuksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1157
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      44
      595
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      548
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      219
      513
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      50
      504
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      492
    Aihe