MInä haluaisin löytää miehen joka asuu ulkomailla ja käy vain kesäisin suomessa. Ihan siis suomalaisen miehen. Alkaa taas niin kyllästyttää tää melankolinen kansa ja pimeä, kylmä talvi. Olen 49v sinkkunainen, varmasti täysin varteenotettava morsio/ ystävä ehdokas. Savuton ja raitiskin, tosin en mikään tiukkapipoinen : ) Vaan mistäpä sitä löytäisi näitä ehdokkaita?
Ei kertakaikkiaan innosta täältä suomesta puoliskon etsiminen. Ei vaan tunnu siltä että tänne haluaisin jäädä. Aikoinaan olen asunut Ruotsissa sekä Espanjassa jonkin aikaa. Lasten takia olen asunut täällä suomessa jotta he saavat hyvän koulutuksen sekä voivat itse valita suuntansa elämässä. No, vanhempi tytär asuu Kiinassa, asunut jo useamman vuoden. Sitä ennen hän asui ruotsissa ja ehti hankkia sieltä kansalaisuudenkin. Nuorempi lapsi on suunnitellut jo useamman vuoden Jenkkeihin muuttamista. Se on hänen haaveensa. Minulla ei jää tänne suomeen ketään kaipaamaan eikä kaivattavaa.
Siskopuoleni asuvat Ruotsissa. Missähän päin palloa se minun paikkani olisi? Jossain Kiinan, USAn ja Ruotsin välimaastossa : D Taitaa olla aika laaja alue....
Etsin puoliskoa ulkosuomalaisista..
4
269
Vastaukset
- Muuttolinnunpoika
Voi sinä muuttolintunen, viestisi on houkutteleva, olisi ihana tavata sinut, ihan vain ihmisenä, parisuhde voi sitten kuitenkin olla ongelma... mä olen katsos gay, minulla on hyvin paljon lähipiirissäni naisia, mutta suuri rakkauteni on juuri mieheni kanssa sammumassa, etsin uutta, noo en edes tiedä vielä mitä, 15 vuotta on tullut oltua tuon saman miehen kanssa... mutta jos kiinnostaa, että oltais kavereita niin kirjoita vaan... ehkä kaipaisin vain sitä, että jollakin olisi suomalainen ajatuksenjuoksu, mies tai nainen, yksi lysti, mä olen nelikymmpinen ja asun täällä saksankielisessä Keski-Euroopassa.
- Muutto_lintu
Voi kun ikävää että parisuhteesi on loppumassa :( Toivottavasti jaksat olla positiivinen ja ajatella tulevaisuutta
- sinkkumies37
voi, lisää tällaisia ilmoituksia :) Minä taidan tosin olla hieman poikanen sinulle mutta tämä sai täällä Sveitsissä hymyilemään :)
- Meikäpoika
Minä olen vasta aikeissa muuttaa aurinkorannoille. Nyt asun Suomessa. Ulkosuomalainen olen ollut. Viimeiset vuodet olen työskennellyt täällä. Olen vapaa mies lähtemään, kun käytännön järjestelyt saan hoidetuksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1322973- 71376
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2201316Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701181- 441140
- 371011
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381001Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133957- 47944
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36877