Mistä happijauhetta?

Kysyn vaan

Hellou,

mistä saa happijauhetta helsingissä, kuka tietää?

4

844

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • que?

      Happijauhetta? Anna mä arvaan, siitä saa happea... Hengitä - siitä sitä saa. Vaikka jostain suun kautta nautittavasta vapautuisi happea (sellainen on kemiallisesti oksidantti, hapete, tosi tehokas hapete on vaikkapa vetyperoksidi...nam) niin se on yksi hailee verrattuna siihen määrään, jonka keuhkojen limakalvojen pinnalta absorboituu.

      Mistä näitä taunoja tulee?

      Ja anna mä arvaan - nautit myös antioksidantteja, esim. c-vitamiinia.

      • Kysyn vaan

        Voi ihmisparka. Turha happijauhe minulle, annos rakkautta sinulle. Tule oikein onnelliseksi. (Tämä viesti ei sisällä ripaustakaan sarkasmia, toivon vilpittömästi että tulet onnelliseksi.)

        Hyvä ystävä.


      • Hyväksikö happivesi?

        Tuttavani pyysi minua hankkimaan happitabletteja. En tiedä, mistä sai idean. En ole mistään löytänyt. Olisiko sekoittanut noihin kapseleihin, joilla aikaansaada hiiliioksiidia kotitekoiseen kivenneäisporeveteen mikseriksi?

        Aikanaan kaupoista sai ostaa limupulloissa happivettä. Oli iso muoti. Millä se happi siihen veteen laitettiin paitsi sillä laitteella, joka joissain ravintoloissakin oli. Käytettinkö apuna jotain tabletteja?

        Vetyperoksiidia joku myi sekoitettavaksi juomaveteen. Postimyynnistä muistaakseni jopa tilasin. Sitten tajusin, että sitä saa apteekistakin. Onko terveellistä juoda, en tieä.


    • tsot tsot

      Minulla olisi myynnissä happijauhetta. Se on rautaoksidin muodossa eli vapauttaa elimistöön lisähappea ja lisäksi rautaa. Auttaa puhdistamaan elimistöä ja poistaa kuonaa. Vielä olisi samalla periaatteella toimivaa magnesiumoksidia. Ei missään nimessä kannata käyttää antioksidantteja, koska ne poistavat elimistöstä happea.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      80
      3422
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      4
      1374
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      4
      1121
    4. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      26
      1096
    5. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      820
    6. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      45
      788
    7. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      744
    8. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      45
      739
    9. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      29
      713
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      687
    Aihe