P10N10M

Mikä fet tms. komponentissa on 5 jalkaa ja fetin / transistorin näköinen TO220 kotelo ja merkintä P10N10M. Kaikissa datasivuissa mitä olen löytäny on 3 jalkaa kotelossa.
251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itse itselle vastaten. Tyyppi oli siis MTP10N10M, pitää sisällään 2 fettiä. Nyt ongelma on mistä tuollaisen löytää.

Äänestä

Kyllä siellä ihan vain yksi sense-FET on.

Mistä rikoit moisen? Vaikea äkkiseltään mitään korvaavaa keksiä, koska ei kai noita sensefettejä hirveämmin taida enää olla, eikä koskaan liene montaa edes ollutkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OutoTyyppi.. kirjoitti:

Mikä fet tms. komponentissa on 5 jalkaa ja fetin / transistorin näköinen TO220 kotelo ja merkintä P10N10M. Kaikissa datasivuissa mitä olen löytäny on 3 jalkaa kotelossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu