Onko hyvä talo olla töissä? Jos pääsee. onko siellä paljon virolaisia ? Pärjääkö Suomen kielellä ? Palkkahan on tietysti tes koska ovat rahtikeskuksessa , Autot todella kaikki uudehkoja manneja ,yhden söpön tytön olen nähnyt ajelevan 1 tiellä yöllä ja Kivihovissa teellä. olisi hyvä kuulla muutama kokemus ennen käyntiä siellä.
Ektomar
4
2046
Vastaukset
- Kapitalistiriistäjä
Sellaisen kuljettajan on hyvä olla siellä(kin) töissä, joka hallitsee ammattinsa!
Ensiksi KAIKKI vaadittavat kurssit k.o työhön liittyen tulee olla käytynä. Hakijalta löytyy digi-, työturva,-adr,-ym. kortit !
Kokemusta raskaan kaluston kuljettamisesta riittävästi t(työtodistukset hyvin arvosanoin) tai yhdistelmäkuljettajan kurssi (hyvin arvosanoin) käytynä!
OIKEA ASENNE asiakaspalveluun sekä hyvä terveys!
Ei päihderiippuvuuksia sekä luottotiedot kunnossa!
Kykyä työskennellä stressin alaisena sekä suoriutua kaikista yhdistelmä-ajoneuvon menestykselliseen kuljettamiseen liittyvistä tehtävistä!
Kykyä ottaa määräyksiä vastaan työnantajalta/työnjohtajalta sekä toteuttaa niitä hyvin ellei erinomaisesti!
Huolellinen sekä polttoainetta säästävä ajotapa!
Ei asiakaspalvelutyötä häiritseviä tatuointeja eikä metalliromua tms.poskessa tai muussa, näkyvässä, ruumiinosassa!.
Hyvä fyysinen kunto, joka on ehdoton edellytys työtehtävien menestykselliseen suorittamiseen! Normaali painoindeksi vaaditaan ehdottomasti! Rajat 18,5- 24,9.
Puhdas rikosrekisteriote oikeusrekisterikeskuksesta vaaditaan!
Kunnossa olevat perhesuhteet, jotka sallivat myös matkatöiden tekemistä!
Lääkärintodistus, joka osoittaa hakijan työkelpoiseksi!
Sujuva englannin-,ruotsin-,sekä venäjänkielen taito!
Siinä muutamia edellytyksiä, jotka rekkakuskiksi hakevan on täytettävä ainakin omassa yrityksessäni!
Lisäksi omaat tietysti miellyttävän esiintymiskyvyn asiakaspalvelutehtävissä..
Onnea työnhakuun..!
Painoindeksi alle - I-F-K -muita ei oo
Olen myös nähnyt tuon tyttelin. Onkohan varattu? Jos joku tietää niin sähköpostia mulle [email protected]. Olis kiinnostusta tutustua häneen:)
- kustannuslaskija!!!!
Kannattaa varmaankin kääntyä tämän kapitaa hinurin puoleen ,koska tuntuu olevan hyvin tietoinen kyseisestä liikkeestä. Taitaapi olla tämän Vantaan Rahtikeskuksen elättäjistä yksi laskutaidoton tumpelo. VOI Kiasus näitä idiootteja.
- Schenkkerinmies
Hyvä on joo ... hoitas veronsa ja maksunsa niinku kuuluu, jatkuvasti palaa tilaajavastuulaissa kolmiot että velvoitteet maksamatta.
DSV Rahtis eikä Kakekiito ota mitään kantaa vaikka aina pitää niille laittaa pdf raportista... oisko 6-7 kertaa tänä vuonna ollu maksamatta :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18811214Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9210642Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356090Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1814900Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313376- 1723375
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402203Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2991763Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61600Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161524