Ko. ulkoisen kovalevyn USB-liitin oli vedetty suoraan irti, eikä oikealla alareunassa olevasta kohdasta-Poista USB-muistilaite turvallisesti.
Kone ei enää lukenut asemaa, tuli jokin vikailmoitus. Kuulin, että jokin tilanvaraustiedosto tai jokin sinnepäin olisi vioittunut??
Pystyykö mitenkään palauttamaan tai lukemaan tai korjaamaan, että tiedostot saadaan esiin ko. levyltä?
Kiitoksia opstuksesta, jos joku viitsii vastata tähän maallikon kysymykseen.
Maxtor Ulkoisen kovalevyn ongelma
mabeko
4
179
Vastaukset
Voi hyvinkin pystyä kokeilemalla jotakin toista usb porttia tai sitten esimerkiksi Ubuntun live CD avulla. Ubuntua ei siis tarvitse asentaa vaan kone käynnistetään sen DVD levyn kautta.
- vau mikä moka
Eli on tehty juuri niinkuin ei saisi tehdä, USB-laitteita ei saa irrottaa noin vaan vetämällä irti ilman että käyttis on ne enein irrottanut!
- sherlockkk
no shit?
- 23+3
Tiedostojen palautusohjelmalla nimensä mukaisesti voi palauttaa hukkuneet tiedot myös tuossa usb-tapauksessa.
http://www.ilmaisohjelmat.fi/tietojen-palautus
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083