Vanessa Auroora vai Vanessa Jasmina?

Kumpi vaihtoehdoista kuulostaisi paremmalta?
7140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Vanessa Jasmina. Mutta Jasmina voisi olla Jasmiina, niin kuulostaisi viel paremmalta.

Äänestä
  • Tosiaan, nimi vain kirjoitettaisiin Jasmina, mutta lausuttaisiin Jasmiina:)

    Äänestä

Auroora ja Jasmina on molemmat kauniita nimiä, mutta Vanessa Auroora kuulostaa paremmalta kuin Vanessa Jasmina.
Menee vähän sössömäiseksi, jos on liian paljon ässiä;)

Äänestä

Nessa Juliina

Äänestä

Onko se vanessa pakko olla etunimi? jasmina ja Aurora ovat molemmat kauniimpia!

Äänestä

Jos sanotte Jasmiina, niin kirjoittakaa myös niin. Suomessa suomeksi, ja ei tarvitse aina olla se Jasmiina-yhdellä-iillä. Aurora puolestaan on almanakassa yhdellä o:lla, latinan mukaan.

Äänestä

Ei kumpikaan, koska Vanessa on HIRVEÄ!
Ehdotan: Hirvi-Heluna

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kristal29! kirjoitti:

Kumpi vaihtoehdoista kuulostaisi paremmalta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu