Mistä tällainen luomiväripaletti?

Mistä saisi mahdollisimman halvalla luomiväripaletin, jossa olisi mielellään ainakin nämä sävyt: pinkki, vaaleanpunainen, valkoinen, vaaleanvioletti? (Huom! Pinkki/vaaleanpunainen ei saa taittaa violettiin!) Ei haittaa, vaikka paletissa olisi muitakin sävyjä, kunhan ei sinistä, vihreää tai kovin tummaa. Jos joku omistaa / on nähnyt suurinpiirtein tällaisen, voisitko kertoa kaupan nimen ja mahdollisesti myös hinnan? Kiitos!
5111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

H&M:ssä myydään ainakin luomiväripaletteja, joissa oli vaaleita ja tummia sävyjä. En tiedä myydäänkö siellä enään niitä, enkä muista hintaa valitettavasti :/

Äänestä
  • Kiitos kuitenkin:)

    Äänestä

Miks just noi värit? Ne ei paljoakaan imartele kenenkään silmiä, ja ei kannata ostaa niitä kaikkein halvimpia luomivärejä, koska niiden laatu ei oo välttämättä mikään kovin hyvä, esim pysyvyys voi olla lyhyt ja pigmentti vähäinen.

Katoin tossa et sul oli joku muukin tyylikeskustelu jostain massastaerottumisesta. Taidat katua myöhemmin että miltä näytit jos laitat värikkäät vaatteet, hiukset ja meikit, silloin on jo liikaa kaikkea.

Äänestä
  • Juuri siksi ne halvimmat, että voi ensin etsiä ne "omat värit" :) En aio tyytyä mihinkään beigeen, ruskeaan jne, koska ruskean sävyt ei sovi mulle, beige ei näy tarpeeksi, väri ei saa olla liian tumma enkä pidä sinisestä tai vihreästä, kirkkaanviolettikin näyttää ainakin mun silmissä kamalalta, vaikka muilla väreillä koittaisi häivyttää. Oon saanut vähän kaikenvärisiä luomivärejä lahjaksi mutten noita:( Niin ja tietysti vaatteet meikit niin, että sopii yhteen, ettei neonvihreää paitaa, ympäri naamaa kirkkaanpinkkiä luomiväriä ja vielä pinkkiä huulipunaa. Hiuksillekaan en aio muuta väriä hommata kuin varmaan yhden ainoan raidan. Ja tietysti huulet "neutraalina" !

    Äänestä

www.pretty.fi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LiigaLove kirjoitti:

Mistä saisi mahdollisimman halvalla luomiväripaletin, jossa olisi mielellään ainakin nämä sävyt: pinkki, vaaleanpunainen, valkoinen, vaaleanvioletti? (Huom! Pinkki/vaaleanpunainen ei saa taittaa violettiin!) Ei haittaa, vaikka paletissa olisi muitakin sävyjä, kunhan ei sinistä, vihreää tai kovin tummaa. Jos joku omistaa / on nähnyt suurinpiirtein tällaisen, voisitko kertoa kaupan nimen ja mahdollisesti myös hinnan? Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu